رمز ارز

ترکیه دارایی های بنیانگذار اف تی ایکس را مصادره کرد!

ترکیه دارایی های بنیانگذار اف تی ایکس را مصادره کرد!

ترکیه دارایی های بنیانگذار اف تی ایکس را مصادره کرد!

به گفته وزیر دارایی ترکیه، ترکیه دارایی های سام بنکمن فرید، بنیانگذار اف تی ایکس را توقیف کرد.

تحقیقاتی درباره ادعای کلاهبرداری سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX آغاز شد. در جریان این تحقیقات، مقامات ترکیه دارایی های بانکمن فرید و شرکت های وابسته به آن را نیز توقیف کردند.

هیئت تحقیقات ترکیه اتهامات اف تی ایکس را پذیرفت

طبق بیانیه وزیر خزانه‌ داری ترکیه، باید با بازار انواع ارز دیجیتال با حداکثر احتیاط برخورد شود. او اینگونه استدلال کرد که در صنعت کریپتو هم ریسک‌ های جدید و هم فرصت‌های جدیدی وجود دارند.

علیرغم غذرخواهی بنیانگذار اف تی ایکس از سرمایه گذاران،  FTT و بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال در آن زمان به طور کامل سقوط کردند. بسیاری از شرکت‌های مرتبط با FTX  نیز در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

بخشی از این شرکت های ورشکست شده، FTX TR است که یک شرکت تابعه در ترکیه است.

حماسه FTX در حال انجام

همانطور که قبلاً در بیکینگ گزارش شد، FTX با سرمایه گذاری Alameda Research، اقداماتی انجام داده بود. طی این اقدامات میلیاردها دلار از دارایی های مشتری برای تامین مالی معاملات پرخطر و حتی وام های شخصی به مدیریت، منتقل شده بود. این کار راه را برای سقوط ناگهانی این صرافی هموار کرد. با تنها یک میلیارد دلار دارایی نقد، اف تی ایکس نتوانست این شکاف را پر کند و در نهایت مجبور به اعلام ورشکستگی شد.

این صرافی برای جبران محدودیت نقدینگی به دنبال کمک مالی رقیب بزرگ خود، بایننس بود. با این حال، این طرح یک روز بعد به دنبال بررسی دقیق بایننس در مورد FTX شکست خورد.

صرافی معروف رمزارز که زمانی پیشرو در حوزه خود بود، در کمتر از چند هفته فروپاشی شد. بنیانگذار آن، SBF، پس از سقوط اف تی ایکس، ۹۸ درصد از ثروت خود را در یک روز از دست داد.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا