رمز ارز

معاملات ارز دیجیتال زیر ۱۰۰ هزار دلار با سوئیفت ممنوع شد

معاملات ارز دیجیتال زیر ۱۰۰ هزار دلار با سوئیفت ممنوع شد

معاملات ارز دیجیتال زیر ۱۰۰ هزار دلار با سوئیفت ممنوع شد

بایننس به کاربران گفت که طبق بیانیه ۲۱ ژانویه، از اول فوریه قادر به خرید یا فروش ارز دیجیتال کمتر از ۱۰۰ هزار دلار از طریق سوئیفت نیستند.

این صرافی تصمیم جدید را به گردن یک شریک بانکی ناشناس انداخت. این بانک گفت که دسترسی همه مشتریان رمزارز خود را محدود کرده است. تا زمان انتشار این مقاله هیچ صرافی جدیدی محدودیت مشابهی را اعلام نکرده بود.

در همین حال، بلومبرگ در ۲۱ ژانویه گزارش داد که شریک بانکی ناشناس بایننس بانک Signature است.

این صرافی گفت این اختلال بر سایر خدمات یا حساب‌ های شرکتی تأثیری نمی ‌گذارد. کاربران صرافی می ‌توانند با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی خود و از طریق سایر ارزهای فیات، از جمله یورو، به خرید کریپتو ادامه دهند. این سازمان افزود که در تلاش یافتن راه حل جایگزین برای وضعیت سوئیفت دلار آمریکا است.

شرکت های مالی سنتی از سرایت ارز دیجیتال می ترسند

موسسات مالی سنتی مانند Silvergate Capital و Signature Bank اقداماتی را برای کاهش قرار گرفتن در معرض کریپتوها آغاز کردند. این اقدامات برای این است که خود را در برابر سرایت صنعت کریپتو محافظت کنند. این بانک ها چهره خود را به عنوان موسسات مالی دوستدار کریپتو تثبیت کرده بودند، اما رویدادهای اخیر آنها را وادار به بازنگری کرد.

پس از فروپاشی FTX در ماه نوامبر، Silvergate برداشت حدود ۸.۱ میلیارد دلار را تجربه کرد. این بانک ارز دیجیتال پیشرو در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار ضرر خالص ثبت کرد.

اخیراً، سیلورگیت فاش کرد که در معرض ۲.۵ میلیون دلار دیگر ضرر به دلیل ورشکستگی جنسیس قرار دارد.

در همین حال، بانک Signature اعلام کرد که به دنبال کاهش سپرده های رمزنگاری خود تا ۱۰ میلیارد دلار است. جو دپائولو، مدیر عامل Signature Bank گفته است که بانک وال استریت این سپرده ها را به کمتر از ۱۵ درصد از کل سپرده های خود کاهش می دهد.

طبق اخبار بیکینگ، در ۵ ژانویه، بیانیه ای مشترک از آژانس های مالی ایالات متحده در مورد خطرات دارایی های کریپتو برای سازمان های بانکی هشدار داد. رگولاتورها می‌گویند کسب‌وکارهایی که بیشتر در معرض خطر کریپتو قرار دارند، نگرانی ‌های ایمنی را افزایش می‌ دهند. آنها اضافه کردند که صدور یا نگهداری دارایی های ارز دیجیتال با رویه های بانکی ایمن “ناسازگار” است.

۵
/
۵
(
۱

امتیاز

)

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا