فناوری

دوربین تلسکوپ فضایی هابل ۲۰ ساله شد

دوربین تلسکوپ فضایی هابل ۲۰ ساله شد

تلسکوپ فضایی هابل، با بیستمین سالگرد نصب، دوربین پیشرفته نقشه برداری (ACS) یک مناسبت ویژه را رقم می‌زند. بر اساس گزارش‌ها، بیش از ۲۰ سال از راه اندازی این دوربین می‌گذرد. ابزار هابل برای به روز نگه داشتن تلسکوپ با پیشرفت‌های فناوری ارتقا یافته و ACS نقش مهمی در ارائه تصاویر زیبا از فضا به جهان دارد.

به گزارش سایت slashgear؛ در هفت مارس ۲۰۰۲  ACS  به تلسکوپ فضایی هابل نصب شد. به تازگی یکی از فضانوردانی که در راهپیمایی فضایی برای نصب ACS کار می‌کرد به نام مایک ماسیمینو، خاطرات خود را از این ماموریت در سایت هابل ناسا به اشتراک گذاشت.  گفتنی است که دوربین پیشرفته هابل   ACS پتانسیل اکتشاف زیادی را به تلسکوپ اضافه می‌کند.

تلسکوپ فضایی هابل

از زمان نصب، ACS به پرکاربردترین ابزار هابل تبدیل شده و از سحابی‌ها گرفته تا کهکشان‌ها تا تصاویر وسیعی از فضا و حتی سیارات منظومه شمسی خودمان عکس گرفته است؛ همچنین ابزار ارزشمندی برای دانشمندان بوده است و به کشف لایه‌هایی از اسرار مانند نحوه توزیع ماده تاریک یا نحوه تکامل خوشه‌های کهکشانی کمک می‌کند. ACS میدان دید بسیار وسیعی دارد، به این معنی که می‌تواند بخش بزرگی از آسمان را ببیند، همچنین دارای حساسیت و کیفیت تصویر بالایی است که به آن اجازه می‌دهد تصاویر واضحی را ثبت کند.


بیشتر بخوانید

  • تلسکوپ هابل تصویری از ادغام سه کهکشان را ثبت کرد

 

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا