رمز ارز

بررسی اعتبار صرافی بلم (belem.cc)

بررسی اعتبار صرافی بلم (belem.cc)

بررسی اعتبار صرافی بلم (belem.cc)

این روزها تعداد پروژه های مرتبط با ارز دیجیتال به شدت در حال افزایش است. به طوری که شناسایی پروژه های کلاهبرداری و با اعتبار از یکدیگر کار آسانی نیست. در این مقاله قرار است به طور مفصل اعتبار صرافی بلم (belem.cc) را مورد بررسی قرار دهیم و بببینیم آیا می توان به این سایت اعتماد کرد یا نه؟ لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

حمایت بلم از کاربران ایرانی در شرایط تحریم بین المللی

سایت بلم ادعا میکند در شرایطی که کاربران ایرانی حق معامله به صورت بین المللی ندارند ، به کاربران ایرانی خدمات ارائه میکند! مواردی از این دست را فقط در سایت های کلاهبرداری دیده ایم. چون اگر یک صرافی خارجی به کاربران ایرانی حق معامله بدهد حساب های خود صرافی مسدود میشود؛ مگر اینکه از راه های پولشویی اقدام به دور زدن قوانین بین المللی کند.

لیست شدن بلم در سایت های معتبر کوین مارکت گپ و کوین گکو

با مراجعه به دو سایت معتبر کوین مارکت کپ و کوین گکو ( که احتمالا هر فردی حتی یک روز با ارز های دییجتال سرو کار داشته باشد از این سایت ها استفاده کرده) مشاهده میکنید هیچ اثری از صرافی بلم وجود ندارد!عکس زیر گویای این تحقیق است:

لیست نشدن بلم در سایت های معتبر کوین مارکت گپ و کوین گکو

لیست نشدن بلم در سایت های معتبر کوین مارکت گپ و کوین گکو

بررسی سایت صرافی بلم (belem.cc)

با بررسی دامنه این سایت متوجه میشوید از ثبت دامنه هنوز ۲۰۰ روز نگذشته و هنوز هیچ لایسنس SSL هم ثبت نشده. با مراجعه به صفحه اصلی سایت متوجه می شوید زبان اصلی سایت فارسی است! اوکی از این مورد میگذریم! به قسمت قوانین سایت میرویم. با یک نگاه ساده اولین مورد از قوانین را در گوگل سرچ میکنیم و متوجه میشویم کل محتوا از قوانین صرافی هوبی کپی شده است. نویسندگان بعد از کپی قوانین افعال جملات را فقط تغییر داده اند و حتی ترتیب موارد را هم تغییری نداده اند!(این مورد تا زمان درج این مطلب وجود دارد.)

بررسی اعتبار صرافی بلم (belem.cc)

در این سایت هیچ قسمتی برای ارتباط با مخاطب وجود ندارد و اطلاعات تماس هم وجود ندارد. صرفا در پایین سایت یک ایمیل ( noreply@belem.band) ثبت شده است. با نگاه دقیق به این ایمیل دو موضوع مشخص میشود :

 1. ایمیل درج شده از دامنه band است در حالی که سایت صرافی در دامنه cc ثبت شده و این یک اشتباه نیست! این سایت مانند کلاهبرداری ویکینگ ترون به دنبال اعتبار دادن به چند دامنه است تا بتواند در بازه هایی حساس دامنه خود را عوض کند. وجود چند دامنه فقط به علت بک اپ نیست بلکه میتواند سرنخ هایی از موارد دور زدن قوانین باشد.
 2.  نوع ایمیل از نوع noreply است. یعنی این ایمیل برای ایمیل های اصلی سایت که به صورت اتوماتیک به کاربران ارسال میشود ساخته شده و موارد Replay شده خوانده نمیشود. این یک قانون بین المللی است که به ایمیل های noreply پاسخی داده نمیشود! حال اینکه بلم راه ارتباط خود را به یک کوچه بن بست منتهی کرده  جای شک و نگرانی است!

ادعا های طرفداران و کامیونیتی صرافی بلم (belem.cc)

صرافی بلم (belem.cc) در شبکه های اجتماعی فارسی زبان طرفداران خاص خود را دارد. کانال های زردی بدون افشای هویت خود به صورت دائمی و پیوسته در حال تبلیغ پروژه صرافی بلم (belem.cc) هستند. یکی از ادعا هایی که در این کانال ها مطرح میشود و بدون مطالعه در همه کانال های لیدر ها فوروارد میشود را با هم بخوانیم:

ادعا های طرفداران و کامیونیتی صرافی بلم (belem.cc)

ادعا های طرفداران و کامیونیتی صرافی بلم (belem.cc)

خب با نگاه اول مشاهده میکنیم که بسیاری از موارد بسیار مشکوک است! بگذارید مورد به مورد پیش برویم:

 • داشتن تاییدیه MSB ایالت متحده آمریکا : این مورد بسیار مورد مهمی است به شرطی که واقعی باشد! با سرچ کردن کلمه MSB در سایت بلم هیچ رد و نشانی از چنین گواهی معتبری پیدا نمیکنید! برای احتیاط در گوگل هم  سرچ میکنیم اما بجز کانال های تلگرامی فارسی هیچ نشانی از چنین گواهی وجود ندارد.

 

عدم گواهی MSB سایت بلم!

عدم گواهی MSB سایت بلم!

 • داشتن پشتیبانی آنلاین و پشتیبانی تلگرام و واتساپ: هیچ صرافی معتبری اطلاعات حساب مشتریان خود را از طریق تلگرام یا واتساپ دریافت نمیکند. در هیچ کجای سایت بلم تلگرام یا واتس آپی برای پشتیبانی درج نشده!
 •  گرفتن امتیاز ۷.۰۴ و اعتبار چهار ستاره از سایت wikibit: با اینکه این سایت خودش اعتبار خاصی برای اعتبار سنجی ندارد! اما با سرچ در همین سایت ادعا شده مشاهده میکنید دو نتیجه برای صرافی بلم بالا می آید که یکی دارای ۷ امتیاز و یکی ۱ امتیاز است!! این ها قبیل استناد به سایت ها صرفا برای جلب اعتماد افرادی است که حوصله  وزمان کافی برای تحقیق ندارند.
با سرچ در همین سایت ادعا شده مشاهده میکنید دو نتیجه برای صرافی بلم بالا می آید که یکی دارای 7 امتیاز و یکی 1 امتیاز است!!

با سرچ در همین سایت ادعا شده مشاهده میکنید دو نتیجه برای صرافی بلم بالا می آید که یکی دارای ۷ امتیاز و یکی ۱ امتیاز است!! یکی قانونی و یکی غیر قانونی!

 • امکان شارژ و برداشت از حساب با تومان / تتر / اتریوم و بیتکوین : اینجا دیگر زنگ خطر به صدا در می آید! هیچ بانک ایرانی اجازه استفاده از خدماتش را به کاربران خارجی نمیدهد! این آپشن مشخص میکند پای پولشویی و دور زدن قوانین در میان است!
 • معرفی ارزهای جدید در این رویداد ها که هر سی روز یک بار اتفاق می افتد کاربران بیش از ۳۰ % سود میکنند: چرا باید کاربران جدید از لیست شدن یک ارز جدید ۳۰% سود کنند؟ گیریم که ۳۰ درصد سود درست باشد ، ۳۰ درصد سود از چه؟ درصد وقتی بیان می شود که بحث درمورد سرمایه ای باشد. آیا منظور سرمایه کاربران است یا چه؟
 • در اینترنت شایعاتی در مورد این صرافی وجود دارد ولی هنوز اثبات نشده است : می گویند به ملانصرالدین گفتند وسط دنیا کجاست، یک میخ روی زمین کوبید و گفت همین جاست! اینکه بگوییم شایعاتی وجود دارد و هیچ دلیلی برای رد آن نداشته باشیم این پروژه را منزه نمیکند!

بررسی بلم در لینکدین

همه پروژه ها و سایت های معتبر دنیا در سایت لینکدین اکانت دارند. ساختار لینکدین به صورتی است که شما میتوانید هویت کارکنان صرافی را ببینید و آنها را بررسی کنید. طبق انتظارمان این صرافی در لینکدین اصلا صفحه ای ندارد و هویت کاربران و مدیر این سایت مشخص نیست.

بررسی بلم در لینکدین

بررسی بلم در لینکدین

بررسی بلم در سایت های دیگر

بررسی کلاهبرداری بودن صرافی بلم در ردیت را از اینجا بخوانید. گزارش کلاهبرداری بودن بلم را در اسکم واتچر از اینجا ببینید. گزارش کلاهبرداری بودن بلم را در اسکم ادوایزر از اینجا ببینید.

نمونه ای از کامنت های زیر همین مقاله را که توسط فردی به نام فرهاد ر نوشته شده است را بخوانید:

با سلام به دوستان
بنده یک متن بلندی اماده کردم که خوندنش خالی از لطف نیست و تمام سوالات و ابهامات شما ازین سایت حل میشه
من ۳ماه هست که در این سایت فعالیت میکنم و از روزی که بیکینگ این مطالب رو اماده کرد هرروز کامنتا و هرچی کامنت بود رو میخوندم
تو کامنتا واقعا مخلوط بود عده ای میگفتن سایت دزدیه عده ای میگفتن مشکلی نداره که این از سیاست هاشون هست که بعدا بهتون میگم
من با حداقل پول یعنی ۵۰ دلار شروع کردم همچی خوب بود پولمم افزایش دادم و واقعا لذت بخش بود تا اینکه تحلیل گر ما شروع به بهانه اوردن کرد اولش گفت گروهتون ساکته بعد گفت افراد بیارید ما هم اوردیم گروه ما ۶۰ نفر بودیم بعد گفت ارزیابی سالانس افراد بیارید برداشت این مدت نزنید که ارزیابی خوب شه تا اینکه ۳ روز پیش تو گروه گفت به کومیسیون ما اسیب رسیده(به این دلیل که اعضای ما پول برداشت کرده بودن) پول در مقیاس بالا قابل برداشت نیست و روز بعد هرکسی ازگروه ما برداشت میکرد فیریز میشد ولی نمیومد تا اینکه تمام زیر مجموعه های سرگروهمون رو به حالت تعلیق در اورد(این هم بگم تمام قوانین و مقررات سایت اعم از تعداد برداشتtrc20 و مالیات و .. همگی رعایت کردیم) و بعد که به تحلیلگر گفتیم گفت گروهتون رو به ۱۰۰ ارتقا بدید طی ۱۰ روز تا مشکل حل بشه دقیقا مشابه دوست عزیزمون که کامنتش پایین ترم هست
ببینید کسایی که به این کامنت های منفی بی توجه هستند هنوز این حس الان مارو تجربه نکردن گرچه خودمم باورم نمیشد چونکه میگفتم اگه کلاهبرداریه چرا اصل پولمو داد اما اینو بدونید خیلی از افراد گروه ما نتونستن اصل پول رو در بیارن
با این سیاست که عده ای سایت براشون خوبه و عده ای مسدود شدن دارن جلو میرن اما اینو مطمعن باشید از گروه های کوچک شروع کردن و به گروه های بزرگتر هم میرسن
امیدوارم این مطالب کمکتون کرده باشه
به امید اینکه از حس لذت این پول مردم خارج شن چون من یکیو واقعا کور کرده بود

ما صحت این نظر را نه تایید و نه رد میکنیم. شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان گذارید.

جمع بندی

در پایان نکاتی که در این مقاله بیان شد را به صورت خلاصه گردآوری میکینم.

 • این صرافی اطلاعات تماس ندارد
 • گواهی ادعا شده صحت ندارد
 • هیچ نشانی از بلم در کوین مارکت کپ یا کوین گکو وجود ندارد
 • کامیونیتی و حساب لینکدین با مشخصات واقعی ندارد
 • ادعای سود های عجیب میکند
 • در دو سایت معتبر اعتبار سنجی نمره غیر قابل قبولی گرفته
 • ادعا میکند با ریال میتوانید حساب خود را شارژ کنید ( که حتی اگر صحت داشته باشید باز هم غیر قانونی است)
 • قوانین این سایت از سایت های دیگر کپی شده و گواهی SSL ندارد

در پایان اگر صلاح میدانید سرمایه خود را به صرافی که نام و نشانی ندارد و ادعا های عجیب غریبی میکند بدهید ، مختارید! اما این صرافی به احتمال ۹۹% کلاهبرداری است.

۴.۳
/
۵
(
۱۸۶

امتیاز

)

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا