رمز ارز

ارز Reef چیست؟ | تحلیل و بررسی پروتکل ریف فایننس (Reef Finance)

ارز Reef چیست؟ | تحلیل و بررسی پروتکل ریف فایننس (Reef Finance)

ارز Reef چیست؟ | تحلیل و بررسی پروتکل ریف فایننس (Reef Finance)

بخش مالی غیرمتمرکز به سرعت در حال گسترش و تکامل است زیرا پروژه‌‌های جدیدی در بازار در حال ظهور هستند. امروزه مردم به مدلی دموکراتیک‌تر و مستقل‌تر برای مدیریت امور مالی خود روی آورده اند؛ مدلی که توسط پروژه‌های DeFi و پلتفرم‌های بلاک چین مانند ریف فایننس (Reef Finance) ارائه می‌شود.

ریف فایننس معاملات بین زنجیره‌ای، تجمیع نقدینگی هوشمند، موتور کسب سود و سایر خدمات و محصولات را با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهد. این پروتکل بر اساس پولکادات ساخته شده است. پولکادات یک بلاک چین مقیاس‌پذیر با یک سیستم قابل اجرا بر Web 3.0 است و هدف اصلی پروژه ریف فایننس ساده کردن تجارت، ایجاد تنوع و دسترسی بیشتر به خدمات و محصولات دیفای است. با ما همراه باشید تا شما را با ریف فایننس و ارزدیجیتال ریف آشنا کنیم.

به چپ و راست بکشید.

ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟

Reef Finance یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که خدمات و محصولات دیفای را تسهیل می‌کند. طبق گفته‌هایی که درباره این پروژه وجود دارد ریف اولین پلتفرم معاملاتی زنجیره‌ای است که با صرافی‌‌های متمرکز و غیرمتمرکز همکاری می‌کند و در عین حال بهترین نرخ بازدهی را برای معامله‌گران و پشتیبانی از برنامه‌‌های غیرمتمرکز دیفای ارائه می‌دهد. ریف فایننس همچنین موتور کسب سود ریف (Reef Yield Engine) را ارائه می‌دهد. این موتور به کاربران اجازه می‌دهد تا با وام‌گیری و وام‌دهی هوشمند، استخراج، سهام‌داری و سایر فعالیت‌ها، از قدرت هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

ریف فایننس همچنین بلاک چین قراردادهای هوشمند خود را به نام Reef Chain راه‌اندازی کرده است. ریف چین با ماشین مجازی اتریوم سازگار است و هدف آن این است که توسعه‌دهندگان را قادر به انتقال از اتریوم به ریف چین کند و میزبان برنامه‌‌های مبتنی بر اتریوم در این زنجیره باشد. ریف چین ویژگی‌‌های مختلفی از جمله مقیاس‌پذیری و هزینه‌‌های کم تراکنش را برای توسعه‌دهندگان برنامه های غیرمتمرکز ارائه می‌دهد.

به طور کلی، ریف فایننس در تلاش است تا بهترین فرصت‌ها را در دیفای ارائه کند تا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بتوانند بیشترین بهره را از سرمایه‌گذاری‌های تجاری و سایر خدمات آن ببرند. بازار بلاک چین و امور مالی غیرمتمرکز در حال اشباع شدن با توکن‌ها، ارزهای دیجیتال و فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعدد است، به همین دلیل ساده‌سازی این فرصت‌ها اهمیت فزاینده‌ای دارد. ریف فایننس این کار را با جمع‌آوری فرصت‌‌های جدید در یک اکوسیستم واحد انجام می‌دهد. REEF توکن اصلی پروتکل ریف فایننس است و به عنوان روش پرداخت و ذخیره ‌ارزش در این اکوسیستم عمل می‌کند. در ادامه با این توکن بیشتر آشنا می‌شوید.

توکن ریف (REEF) چیست؟

توکن ریف (REEF) چیست؟

رتبه فعلی ارز ریف – عکس از سایت کوین مارکت کپ

توکن ریف، ارزدیجیتال اصلی زنجیره REEF است و برای تبادل نقدینگی، کارمزد تراکنش و حاکمیت استفاده می‌شود. تعداد توکن‌های در گردش ریف طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ، بیش از ۲۰ میلیارد است.

هدف اصلی توکن ریف انتقال نقدینگی بین بلاک چین‌‌های مختلف است و این کار را می‌توان بر روی پلتفرم ریف انجام داد. علاوه بر این، دارندگان می‌توانند در ساختار حاکمیتی شبکه شرکت کنند و در مورد موضوعاتی مانند ویژگی‌‌ها و مشارکت‌‌ها رأی دهند.

دارندگان بزرگ توکن ریف می‌توانند در حفظ شبکه شرکت کنند. آنها “همکاران شبکه” نامیده می‌شوند و بلوک‌‌های جدیدی را در دفترکل پولکادات ایجاد می‌کنند. APR آنها بر اساس تعداد توکن‌‌های قفل ‌شده و مدت زمانی که آنها را قفل می کنند، متفاوت است.

ریف فایننس عرضه کلی محدودی دارد؛ دقیقاً مانند بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال که از عرضه محدود به عنوان مکانیزم ضد تورم استفاده می‌کنند. عرضه محدود به این معنی است که پس از اتمام عرضه، هیچ توکن REEF جدیدی ساخته نمی‌شود و با عرضه محدود از کاهش ارزش توکن‌های ریف جلوگیری می‌شود. برنامه انتشار این رمزارز نشان می دهد که توکن‌‌ها به تدریج تا پایان سال ۲۰۲۵ در گردش قرار می‌گیرند، اما با کاهش هزینه‌‌های تراکنش، REEF در واقع کاهش دهنده تورم است.

تعداد سکه‌‌های REEF در گردش، ضرب در قیمت فعلی ریف فایننس در بازار برابر با ارزش بازار است. ارزش بازار Reef را در مقایسه با همتایان خود در حوزه ارزهای دیجیتال در رتبه ۲۷۵ قرار دارد.

ریف فایننس (Reef Finance) چگونه کار می‌کند؟

ریف فایننس یک پلتفرم بلاک چین متقابل است که برای جذب نقدینگی از منابع بسیار طراحی شده است. این سیستم معاملات بین زنجیره‌ای را در پلتفرم‌‌های مختلف دیفای مانند Aave، Uniswap، Synthetix و Compound تسهیل می‌کند. ریف فایننس به کاربران اجازه می‌دهد تا بهترین نرخ‌های بازدهی را پیدا کنند و در عین حال نقدینگی را در شبکه تثبیت نمایند. اتصال بین زنجیره‌ای با دیگر پلتفرم‌های دیفای از طریق استفاده از موتور Reef Basket که شامل موتور سود هوشمند ریف (Reef Smart Yield) و موتور هوشمند ریف (Reef Intelligence) است، فعال می‌شود.

موتور سود هوشمند ریف برای ایجاد سبدهایی از دارایی‌‌های دیجیتالی طراحی شده است که کاربران می‌توانند در حین کسب سود روی آنها سرمایه‌گذاری کنند. این موتور با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین طراحی شده است. کاربران می‌توانند توکن‌‌های خود را معامله کنند و در عین حال کنترل کامل بر دارایی‌های خود داشته باشند. موتور سود هوشمند ریف دارای ویژگی‌هایی است که دموکراسی‌سازی، تمرکززدایی و حکمرانی جامعه‌محور را تسهیل می‌کند. این موتور، پشتیبانی از سهام‌داری (استیکینگ)، دارایی‌‌های متعدد، کشت سود، ادغام و بیمه را ارائه می‌دهد.

موتور هوشمند ریف یک پایگاه داده اوراکلی است که داده‌ها را برای پروکسی زنجیره‌ای تأمین می‌کند. این پایگاه داده، داده‌های بی‌درنگ مانند قیمت دارایی، تغییرات زنده و فعالیت‌های موجود در استخر نقدینگی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این دو موتور به طور همزمان برای پشتیبانی از Reef Basket Engine کار می‌کنند.

تاریخچه ریف فایننس (Reef Finance)

ریف فایننس در سال ۲۰۱۹ توسط دنکو مانچسکی که پیشینه قوی در حوزه رمزنگاری دارد، تأسیس شد. مانچسکی، متولد مقدونیه، قبلاً مدیر ارشد فناوری در ادل بود که یک مرکز جهانی رشد ارزهای دیجیتال برای نوآوری بلاک چین است. هدف اصلی ریف، ساده کردن معاملات و اجتناب از پیچیدگی دفترهای سفارش است.

مانچسکی این پروژه را با این ایده ایجاد کرد که موانع سرمایه‌گذاری را کاهش دهد و به تازه‌واردها و معامله‌گران بی‌تجربه امکان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مختلف با نقدینگی خودکار و پاداش‌های سهامداری را بدهد. ریف همواره به توسعه و تکامل خود در حین مشارکت و ادغام با سایر پروژه‌‌های برجسته در بخش دیفای ادامه می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های ریف فایننس (Reef Finance) کدامند؟

  • ریف فایننس به کاربران اجازه می‌دهد تا به پلتفرم‌‌های متعددی مانند بایننس اسمارت چین، اتریوم، پلاسما، مون بیم و آوالانچ دسترسی داشته باشند. این پروتکل مبتنی بر شبکه پولکادات است. بدین ترتیب کاربران می‌توانند بدون نیاز به ایجاد حساب‌‌ها و رمزهای عبور متعدد به چندین پلتفرم دسترسی داشته باشند. ریف یک پروژه منحصر به فرد است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد تا در چندین زنجیره از یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین فعالیت کنند.
  • ویژگی منحصربه ‌فرد ریف، افزایش مقیاس ‌پذیری و کاهش هزینه‌های انجام تراکنش، در مقابل هزینه‌های بالای اتریوم و ناتوانی آن در مقیاس‌بندی مناسب در زمان ازدحام شبکه است. کاربران می‌توانند بهترین نرخ‌های سود را کسب کنند و با یک حساب واحد در چندین پلتفرم با سایر سرویس‌های دیفای مانند استیکینگ، استخراج نقدینگی، استقراض و وام‌دهی روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نمایند.
  • ریف فایننس از لحاظ ظرفیت فنی، فناوری، موارد استفاده و ارتباط پروژه، بسیار باارزش است. ارزش ذاتی ریف فایننس و سایر پروژه‌‌های رمزنگاری اغلب با ارزش بازار ارزهای دیجیتال مربوطه مطابقت ندارد.
  • ارزش توکن‌های REEF در معرض تغییرات مکرر بازار است. همچنان که این پروژه محبوب‌تر می‌شود و افراد بیشتری به اکوسیستم می‌پیوندند، قیمت REEF ممکن است افزایش یابد تا با ارزش واقعی آن مطابقت داشته باشد.

ارز ریف (REEF) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی‌های پشتیبانی کننده ریف (REEF)

صرافی های ارز ریف – عکس از سایت کوین مارکت کپ

بهترین کیف پول‌های ارز (REEF) ریف کدامند؟

بهترین کیف پول‌های ریف فایننس

کیف پول های ارز ریف – عکس از سایت کوین مارکت کپ

آینده ارز ریف (REEF) چگونه است؟

آینده ریف فایننس چه می‌شود؟

روند قیمتی ارز ریف – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ریف فایننس تنها چند سال است که راه‌اندازی شده و هنوز برای تعیین اینکه آیا پروژه در درازمدت موفق خواهد بود یا خیر، خیلی زود است. موفقیت آینده آن بیشتر به پذیرش توسعه‌دهندگان بستگی دارد و اینکه آیا توسعه‌دهندگان تصمیم می‌گیرند بر روی زنجیره REEF-20 بلاک بسازند یا خیر.

یک نکته منفی که در مورد ریف وجود دارد این است که معمولاً افراد مایل‌اند در زنجیره خود معامله کنند تا در یک زنجیره متقابل. به عنوان مثال، کاربران اتریوم، اکوسیستم ERC-20 را ترجیح می‌دهند و کمتر به سولانا یا BSC روی می‌آورند. از طرفی دیفای هنوز در مراحل اولیه خود است و قبل از استفاده از خدمات زنجیره‌ای متقابل مانند Reef به پذیرش در مقیاس بزرگتر نیاز دارد.

ریف پروژه‌هایی مانند سبدهای NFT و یک برنامه تلفن همراه دارد که قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ منتشر شود. برای سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱، آنها قصد دارند مزارع جدید ریف را افتتاح کنند و ممیزی‌های امنیتی بیشتری را انجام دهند.

پیش بینی قیمت ارز ریف (REEF)

پیش‌بینی‌های آینده قیمت ریف نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال احتمالاً یک سفر نزولی در آینده در پیش دارد که باعث می‌شود ریف سرمایه‌گذاری خوبی نباشد. به این ترتیب برای پنج سال آینده نمی‌توان آن را یک سرمایه‌گذاری سودآور در نظر گرفت.

البته یک فرصت خرید خوب با قیمت فعلی ایجاد شده است، اما فقط برای میان مدت. ارزش‌گذاری بلندمدت منطقی نیست. بنابراین، اگر می‌خواهید REEF را به سبد سرمایه‌گذاری فعلی خود اضافه کنید، قبل از سرمایه‌گذاری همه جوانب را در نظر بگیرید.

جمع‌بندی

ریف فایننس استفاده از برنامه‌‌ها، محصولات و خدمات دیفای را تسهیل می‌کند، در حالی که موانع ورود برای تجارت زنجیره‌ای و سرمایه‌گذاری در دارایی‌‌های دیجیتال را کاهش می‌دهد. این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا به لطف عملیات زنجیره‌ای و قابلیت همکاری، بهترین نرخ‌‌ها را هنگام معامله پیدا کنند.

از آنجایی که پروژه با حداکثر قابلیت ارتقا و بدون نیاز به انشعاب به توسعه خود ادامه می‌دهد، تیم توسعه‌ دهنده و پشتیبان ریف فایننس به پتانسیل استفاده نشده دیفای کاربرپسند می‌پردازد که برای کاربران بی‌تجربه و همچنین برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باتجربه‌تر مناسب است.

سؤالات متداول

آیا ریف یک توکن ERC-20 است؟

REEF به عنوان یک توکن ERC-20 در دسترس است که می‌تواند در صرافی های خارجی معامله شود.

این ابتکار دیفای به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک نوع توکن را برای یک دوره معین به اشتراک بگذارند تا نوع متفاوتی از توکن را تولید کنند. اولین نمونه از چنین اوراق قرضه‌ای Reef-Litentry Bond بود که در اتریوم منتشر شد. ریف فایننس از آن زمان Reef Bonds را در زنجیره هوشمند بایننس در دسترس قرار داده است.

چگونه ریف فایننس بخریم؟

خرید REEF به آسانی بازدید از یک صرافی و انتخاب روش پرداخت دلخواه است.

چگونه ریف فایننس را بفروشیم؟

اگر از قبل مالک REEF هستید و آن را در کیف پول صرافی خود نگهداری می‌کنید، می‌توانید به راحتی با پیمایش در رابط کاربری و انتخاب گزینه پرداخت موردنظر خود، آن را بفروشید.

پیش بینی قیمت ارز ریف چگونه است؟

قیمت ریف فایننس در نوسان است، به این معنی که به عوامل خاص متعددی بستگی دارد که ممکن است بر ارزش آن تأثیر بگذارد. نوسانات یکی از قوی‌ترین عناصر در بازار کریپتو است و اغلب می‌تواند قیمت REEF را به نزول‌ها و جهش‌های رادیکالی سوق دهد.

علاوه بر عوامل سنتی مانند احساسات بازار، جریان دارایی‌ها در مبادلات و به طور کلی اقتصاد، تحت تأثیر سطح فعالیت در زنجیره ریف و عرضه تورم‌زدایی توکن نیز قرار دارد.

منابع:

https://kriptomat.io/cryptocurrencies/reef-finance/what-is-reef-finance/

https://phemex.com/academy/what-is-reef-finance

https://capital.com/reef-price-prediction

 

حتما بخوانید : نمودار قیمت جهانی مس

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا