فناوری

درگیری ماسک و بورس اوراق بهادار آمریکا همچنان ادامه دارد

درگیری ماسک و بورس اوراق بهادار آمریکا همچنان ادامه دارد

دیروز، ایلان ماسک، از یک قاضی فدرال خواست تا قرارداد سال ۲۰۱۸ خود را با تنظیم‌کننده ارشد اوراق بهادار آمریکا خاتمه دهد. او همچنین از قاضی خواست تا احضاریه کمیسیون بورس و اوراق بهادار را که در آن درخواست سوابق پیش از تأیید نظرسنجی کرده بود، مسدود کند.

به گزارش سایت رویترز؛ سازمان اوراق بهادار آمریکا، به وضوح صلاحیت اجرای حکم رضایت صادر شده توسط دادگاه فدرال را بدون نیاز به انجام تحقیقات جدید دارد، البته حکم رضایت بیش از حد گسترده و اجرای آن دشوار است. به نظر می‌رسد، سایر استدلال‌های حقوقی ماسک نوعی حماقت است. “

در اوایل ماه نوامبر، ماسک در توئیتر پست کرد که در صورت تایید کاربران، ۱۰ درصد از سهام تسلا را تخلیه خواهد کرد. پس از این نظرسنجی، اکثریت با خارج شدن او موافقت کردند، به همین علت  سهام تسلا پس از خروج ماسک با رکود مواجه شود. (ماسک از آن زمان تاکنون ۱۶.۴ میلیارد دلار از سهام خود را فروخته است.)

براساس گزارش‌ها، رگولاتوری پس از توئیت ماسک در آگوست ۲۰۱۸ مبنی بر اینکه وی «تامین بودجه» برای خصوصی کردن شرکت خودرو‌های برقی خود با قیمت ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم دارد، شکایت کرد.

نزاع شدید ماسک و بورس اوراق بهادار آمریکا
تسلا و ماسک با پرداخت ۲۰ میلیون دلار جریمه مدنی توافق کردند و به وکلا اجازه دادند برخی از ارتباطات ماسک، از جمله پست‌های توییتری که می‌تواند بر قیمت سهام تسلا تأثیر بگذارد، پیشاپیش بررسی کنند. ماسک نیز ریاست تسلا را رها کرد. ماسک در پرونده خود گفت که مجبورشده که این فرمان را امضا کند و دلیل آن فشار نظارتی بی وقفه SEC و از آنجایی که اقدام SEC قرار بود تامین مالی شرکت را به خطر بیندازد.

این شرکت روز سه شنبه SEC را به سوء استفاده از فرمان رضایت برای “مدیریت خرد فعالیت توییتر آقای ماسک” و انتقام از او به دلیل انتقاد از آژانس متهم کرد. ماسک همچنین از زمان تحقیقات سال ۲۰۱۸ در توییت‌های خود آژانس را به سخره گرفته است: “SEC، مخفف سه حرف، کلمه میانی متعلق به ایلان است. “


بیشتر بخوانید

  • شرکت تسلا به دلیل دستمزد‌های نجومی محاکمه می‌شود

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا