فناوری

جدیدترین کلک ایلان ماسک برای پول در آوردن! / عکس

جدیدترین کلک ایلان ماسک برای پول در آوردن! / عکس

ماه گذشته توییتر اعلام کرد که احراز هویت دومرحله‌ای توییتر دیگر رایگان نخواهد بود و ارسال پیامک مربوط به آن شامل هزینه می‌شود. این تغییر به‌طور رسمی از امروز، 29 اسفندماه اعمال شده و اکنون امکان دسترسی به احراز هویت دومرحله‌ای از طریق پیامک تنها در اختیار مشترکین سرویس Blue قرار گرفته است.

از امروز، توییتر ویژگی امنیتی احراز هویت دومرحله‌ای را برای کاربرانی که هزینه سرویس Blue را پرداخت نکرده‌اند، کاملاً غیرفعال می‌کند. بنابراین بسیاری از حساب‌های این شبکه اجتماعی از امنیت کمتری برخوردار خواهند بود، مگر اینکه کاربران روش دیگری از احراز هویت را فعال کرده باشند یا هزینه 8 دلاری سرویس Blue را پرداخت کرده باشند.

بیشتر بخوانید:

  • جادوی ایرانی مرسدس‌بنز را به این شکل درآورد/ عکس

  • شبحی که در آب به رنگین‌کمان بدل می‌شود؛ راز «گربه‌ماهی رنگین‌کمانی» چیست؟/ عکس

  • رازگشایی از گنج ارزشمند در دل لاشه پهپاد سرنگون شده/دلیل جنگ آمریکا و روسیه در اعماق دریای سیاه!

استفاده از سایر برنامه‌های احراز هویت دومرحله‌ای برای توییتر

 احراز هویت دومرحله‌ای توییتر پولی شد

درکنار پرداخت هزینه سرویس Blue، کاربران می‌توانند از یک برنامه یا سرویس دیگر مانند Google Authenticator یا iCloud Keychain به عنوان احراز هویت دومرحله‌ای استفاده کنند. این برنامه‌ها به‌صورت چرخشی یک کد احراز هویت دومرحله‌ای تولید می‌کنند که در هنگام ورود به حساب کاربری خود باید آن را وارد کنید.

برای تغییر تنظیمات احراز هویت دومرحله‌ای توییتر، در برنامه یا وب‌سایت این شبکه اجتماعی به صفحه اطلاعات حساب خود وارد شوید و سپس منوی «Security and Account Access» را جستجو کنید. در این صفحه (تصویر بالا) می‌توانید تنظیمات مربوط به احراز هویت دومرحله‌ای خود خود را مدیریت کنید و از یک برنامه دیگر استفاده کنید.

هرچند دلایل مشخصی برای تصمیم جدید توییتر از سوی مدیران آن ذکر نشده، اما به گفته این شرکت، احراز هویت دومرحله‌ای مبتنی بر پیام‌های متنی می‌تواند توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار گیرد. بااین‌حال این تصمیم توییتر کمی گیج‌کننده استِ زیرا از سویی ادعا می‌کند که این ویژگی امنیتی ضعیف است و از سوی دیگر کاربران را به پرداخت هزینه اشتراک بلو تشویق می‌کند تا بتوانند از آن استفاده کنند.

58321

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا