رمز ارز

چرا قیمت بیت کوین تغییر نمی کند؟

چرا قیمت بیت کوین تغییر نمی کند؟

تحلیل قیمت بیت کوین: شکسته شدن کف سالانه | 23 خرداد

قیمت بیت کوین به طور غیرعادی آرام شده و اندیکاتورهای نوسانی را به کف خود رسانده است. با اینکه در طول برخی روزها قیمت BTC رشد می کند، مثلا دیروز افزایش 2 درصدی داشته، اما روند بازار صعودی نیست و قیمت در رنج 28670 و 31000 دلار گیر کرده است. اما دلیل این اتفاق تاریخی چیست؟ چرا بیت کوین رشد نمی کند؟

با اینکه در دوره های تاریخی قبلی در سال 2016 و 2019 هم رفتار حاشیه ای قیمت دیده شده، حجم تحقق یافته در سال 2023 به کف چندساله خود رسیده است. حجم تحقق یافته یک ساله هم به سطحی رسیده که از دسامبر 2016 بی سابقه بوده است.

کمبود حجم تحقق یافته همزمان با راکد شدن حجم بازار فیوچرز و آپشن بیت کوین صورت گرفته است. این بازارهای مشتقه هم از نظر حجم معاملات به کف خود رسیده اند. بازارهای مشتقات اتریوم هم در ماه آگوست نسبت به ژانویه 2023 افت کرده است.

اکنون سوال این است که چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد؟ آیا سرانجام بیت کوین رشد خواهد کرد؟

پيش بيني قيمت بيت كوين در آينده

طبق داده هاي گلس نود، از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین های متحرک بلندمدت مهم قرار دارد. این وضعیت مشابه چرخه های قبلی قیمت در سال های گذشته است.

مدل قیمت گذاری بیت کوین

مدل قیمت گذاری بیت کوین

با وجود نوسان اندک و رنج فشرده حرکت قیمت، کارشناسی به نام کانر رایدر رئیس بخش تحقیقات و اطلاعات در Ethena Labs معتقد است این وضعیت زیاد طول نخواهد کشید.

به گزارش بیکینگ و به نقل از رایدر، عمق بازار بیت کوین در حال ثبت کف های سالانه است و در دوره های با نقدینگی پایین، معمولا نوسان کوتاه مدت بیشتری را چه رو به بالا و چه رو به پایین شاهد هستیم.

این بار هم مثل همیشه باید چشم انداز بلندمدت را در نظر بگیریم. در تایم فریم طولانی مدت، اتفاقات بعد از هاوینگ طبیعی است و نشانه های بنیادی مثبتی نیز در حال وقوع است. این ها در کنار مجوزهای احتمالی برای صندوق های ETF بیت کوین می توانند احساسات را به طور قابل توجهی تغییر دهند. اما تا آن زمان شاهد پرایس اکشن راکد خواهیم بود و شاید حرکات کوتاه مدتی ناشی از عدم نقدینگی را داشته باشیم.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چرا قیمت بیت کوین تغییر نمی کند؟» با ما درمیان بگذارید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا