هاست پرسرعت
رمز ارز

مذاکرات روسیه و ایران برای همکاری در بخش های ارز دیجیتال

مذاکرات روسیه و ایران برای همکاری در بخش های ارز دیجیتال

مذاکرات روسیه و ایران برای همکاری در بخش های ارز دیجیتال

رهبران گروه‌های صنعت کریپتو و فین‌ تک روسیه و ایران در مورد روش های دور زدن تحریم ها و تسهیل تجارت به وسیله ارز دیجیتال مذاکره کردند.

این مذاکرات در اجلاس سران تهران به نام نمایشگاه بین المللی صنایع مالی انجام شد.

این نشست که در رابطه با پذیرش کریپتو است، در کانال رسمی این رویداد در آپارات آپلود شد.

در این نیست مقامات دولتی ایران از جمله رئیس اداره نوآوری و سرمایه گذاری وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور داشتند.

هیچ کدام از مقامات دولتی روسیه در این جلسه حضور نداشتند. اما یکی از سخنرانان مهم جلسه الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین (RACIB) روسیه بود.

RACIB یکی از صریح ترین و برجسته ترین سازمان های صنعت کریپتو روسیه است.

مصطفی امیری، دبیر انجمن فین تک ایران نیز در این مراسم حضور داشت.

عباس آشتیانی، همتای براژنیکوف، مدیرعامل انجمن بلاک چین ایران نیز در این مراسم حضور داشت.

در این جلسه در مورد تغییر چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال در روسیه و ایران بحث شد. براژنیکوف اذعان کرد که انتظار دارد تا ماه سپتامبر قانون جدیدی در روسیه اجرایی شود.

قانونگذاران امیدوارند که کاربرد رمزارز در تجارت بین‌الملل قانونی شود، زیرا مسکو از اکثر تجارت‌های مبتنی بر دلار آمریکا منع شده است.

آیا روسیه و ایران فیات را با کریپتو تعویض خواهند کرد؟

به نقل کریپتو نیوز، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که می ‌خواهد یک «پایلوت» معرفی کند که بتواند بر شرکت‌های تجاری «نظارت» داشته باشد. زیرا تراکنش‌ های ارزهای دیجیتال تحت نظر آنها انجام می‌ شود.

Rosbank، یکی از بزرگ‌ ترین بانک‌ های روسیه است که از طریق یک برنامه تستی، تجارت را برای مشاغل روسی تسهیل می‌کند.

اما براژنیکوف پیشنهاد کرد که شرکت ‌هایی که می ‌خواهند با استفاده از کریپتو به جای فیات معامله کنند، به مقررات بخش بانکی توجه نکنند.

او گفت:

به طور کلی، در این بخش به بانک نیازی نیست. در روسیه، همانطور که من می بینم، به بانک ها [برای انجام معاملات تجاری در رمزارز] نیازی نیست. ما کارگزاری ‌های ارز دیجیتال و صرافی ‌های ارز دیجیتال داریم.

و RACIB اعلام کرد که «روابط خاصی» قبلاً بین صرافی‌ های ارز دیجیتال مستقر در مسکو و شرکت‌های کریپتو مرتبط با ایران شکل گرفته است.

در ماه فوریه، مقامات دولتی روسیه گفتند که برای چراغ سبز نشان دادن در معاملات کریپتو بین مسکو و تهران (روسیه و ایران) عجله نخواهند کرد. اما دو کشور قبلاً در مورد امکان راه اندازی مشترک یک استیبل کوین با پشتوانه طلا صحبت کرده بودند. مسکو تأیید کرد که چندین شرکت روسی در حال حاضر تجارت ارزهای دیجیتال را انجام می دهند.

به نظر می ‌رسد این شرکت‌ها تجارت مبتنی بر کریپتو را بدون انتظار «چراغ سبز» رسمی آغاز کردند.

مذاکره کریپتو تهران و مسکو به عنوان بزرگترین رویداد مالی خاورمیانه

از این رویداد به عنوان “بزرگترین رویداد مالی در منطقه خاورمیانه” یاد می شود و یکی از مهم ترین گردهمایی های فعالان اقتصادی این دو کشور است.

طبق اخبار بیکینگ، کارشناسان قبلاً ادعا کرده بودند که روسیه و ایران ممکن است معاملات کریپتو را از سال ۲۰۱۹ آغاز کرده باشند.

در یکی از رویدادهای اخیر بخش مالی روسیه، یک شرکت تحلیلی ادعا کرد که تقریباً ۳۰۰ میلیون دلار معاملات ارز دیجیتال P2P به صورت “روزانه” انجام می شود.

این شرکت گفت که این می تواند اعتبار بانک های کشور را تضعیف کند.

این شرکت ادعا کرد که معامله ‌گران P2P و صرافی‌ های کریپتو بدون مجوز از حساب‌های بانک تجاری روسیه برای فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا