هاست پرسرعت
فناوری

عکس |‌ حاصل همکاری ناسا و بوئینگ؛ هواپیمایی که ناجی زمین می‌شود!

عکس |‌ حاصل همکاری ناسا و بوئینگ؛ هواپیمایی که ناجی زمین می‌شود!

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، هدف این است که این هواپیمای آزمایشی کمک کند تا هدف انتشار گازهای هوایی صفر تا سال ۲۰۵۰ در ایالات متحده محقق شود.

بیشتر بخوانید:

پاسخ به پرسشی دیرینه؛ چرا آسمان در شب تاریک است؟

داستان غم‌انگیز «Subway Surfers» حقیقت ندارد!

بوئینگ با همکاری ناسا به عنوان بخشی از یک قرارداد ۷۲۵ میلیون دلاری، یک هواپیمای نمایشی تمام‌مقیاس با بال‌های بسیار بلند و نازک تثبیت‌شده توسط میله‌های مورب، که به عنوان مفهوم بال خرپایی ترانسونیک شناخته می‌شود، می‌سازد.

آژانس فضایی آمریکا و بوئینگ گفتند هواپیمای تولید شده توسط نیروی هوایی ایالات متحده به عنوان X-۶۶A نام‌گذاری شده‌است.

بیل نلسون، مدیر ناسا گفت: در ناسا، چشمان ما فقط روی ستاره ها متمرکز نیست. «نمایشگر پرواز پایدار» به شکل‌دهی آینده هوانوردی، دوران جدیدی که در آن هواپیماها سبزتر، تمیزتر و ساکت‌تر هستند، کمک می‌کند و امکانات جدیدی را برای صنعت پرواز ایجاد می‌کند.»

عکس |‌ حاصل همکاری ناسا و بوئینگ؛ هواپیمایی که ناجی زمین می‌شود!

X-۶۶A اولین هواپیمایی است که به طور خاص بر روی کمک به ایالات متحده برای دستیابی به هدف انتشار خالص گازهای گلخانه ای هوانوردی متمرکز شده است.

هدف ما این است که انواع فناوری‌های صرفه‌جویی در انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را که صنعت هوانوردی به آن نیاز دارد را نشان دهیم.»

تاد سیترون، مدیر ارشد فناوری بوئینگ، گفت: «X-۶۶A بعدی در خط هواپیماهای آزمایشی خواهد بود که برای تأیید طرح‌های پیشرفته‌ای که هوانوردی را متحول کرده‌اند، استفاده می‌شود.» “با آموخته های به دست آمده از طراحی، ساخت و آزمایش پرواز، ما فرصتی خواهیم داشت تا آینده پرواز را شکل دهیم و به کربن زدایی هوافضا کمک کنیم.”

هواپیمای X-۶۶A فناوری‌هایی را برای پیکربندی بال خرپایی ترانسونیک به کار می‌گیرد که وقتی با پیشرفت‌های دیگر در سیستم‌های پیشران، مواد و معماری سیستم‌ها ترکیب شود، می‌تواند تا ۳۰ درصد مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه‌ای را در مقایسه با بهترین هواپیماهای امروزی کاهش دهد.

منبع: GOODNEWSNETWORK

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا