فناوری

ساخت یک ربات ذهن خوان با دقت ۹۶ درصدی

مجله خبری بیکینگ – طبق گزارش‌ها دانشمندان چینی رباتی ساخته اند که ذهن را با دقت ۹۶ درصد می‌خواند. کشور چین در سال‌های اخیر جهشی بزرگ در زمینه رباتیک داشته است.

به نقل از wionews، به گزارش روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست چاپ هنگ کنگ، توسعه دهندگان مرکز فناوری دانشگاه چین سه گورگ، این ربات را در یک کارخانه مونتاژ آزمایش کردند. به گفته توسعه دهندگان، این دستگاه برای مونتاژ یک محصول پیچیده به طور یکپارچه عمل کرد. این ربات توانایی تشخیص و خواندن امواج مغزی افراد را بدون گفتن حتی یک کلمه دارد؛ همچنین قابلیت برداشتن یک ابزار و قرار دادن آن روی مکان مشخص شده را نیز دارد. دونگ یوانفا، دانشمند ارشد این پروژه در گفتگو با مجله مهندسی مکانیک چین گفته بود که در تولید صنعتی مدرن، کار مونتاژ ۴۵ درصد از کل حجم کار و ۲۰ تا ۳۰ درصد از هزینه فرآیند تولید را تشکیل می‌دهد.

ربات ذهن خوان

ربات‌های مشارکتی یا کوبات‌ها سرعت یک خط مونتاژ را تسریع می‌کنند؛ اما کاربرد آن‌ها محدود است. توانایی این نوع از ربات‌ها معمولا در تشخیص نیت انسان اغلب نادرست و ناپایدار است. این ربات صد‌ها ساعت آموزش را پشت سر گذاشته است؛ آموزش‌هایی از جمله کنار هم گذاشتن یک محصول در خط مونتاژ. این ربات در ۷۰ درصد مواقع از دستورات کارگران خط مونتاژ پیروی کرده است. محققان می‌گویند که برای انجام دقیق‌تر آزمایش باید افرادی به شکل داوطلبانه در مقابل ربات قرار گیرند.

صنعت رباتیک در چین


بیشتر بخوانید

  • چین به زودی قطب رباتیک جهان می‌شود

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا