هاست پرسرعت
رمز ارز

ریپل از پلتفرم جدیدش برای پرداخت مبتنی بر بلاک چین رونمایی کرد

ریپل از پلتفرم جدیدش برای پرداخت مبتنی بر بلاک چین رونمایی کرد


۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

ریپل از پلتفرم جدیدش برای پرداخت مبتنی بر بلاک چین رونمایی کرد

ریپل، از راه اندازی پلتفرم CBDC به عنوان یک راه حل مناسب و پیشرو برای پرداخت مبتنی بر بلاک چین خبر داد. این پلتفرم به بانک های مرکزی، دولت ها و موسسات مالی راه حلی بی نقص برای صدور، مدیریت و توزیع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین ها می دهد.

بیش از ۹۰ درصد کشورها در حال بررسی توسعه و اجرای CBDC برای افزایش شمول مالی و کاهش هزینه‌ ها و ریسک‌ های پرداخت داخلی و فرامرزی هستند. بر همین اساس، پلتفرم ریپل CBDC قرار است انقلابی در صنعت خدمات مالی ایجاد کند!

پلتفرم ریپل CBDC و یک تحول اساسی در پرداخت های ارز دیجیتال

این پلتفرم از قدرت فناوری بلاک چین مورد استفاده در XRP Ledger استفاده می کند. همچنین پلتفرم از همین طریق، بانک‌ های مرکزی و دولت‌ ها را قادر می ‌سازد تا سطح بعدی دیجیتالی‌سازی را به خدمات مالی خود بیاورند. در عین حال دسترسی میلیون‌ ها نفر در سراسر جهان را که فاقد بانک هستند، ارتقا می دهد. این پلتفرم برای رسیدگی به موارد استفاده چند منظوره، از جمله CBDC های عمده فروشی و خرده فروشی در دفتر کل خصوصی و صدور استیبل کوین، توسعه یافته است.

علاوه بر این، به نقل از بیتکوینیست، پلتفرم پیشرفته طیف وسیعی از ویژگی ‌ها را ارائه می ‌دهد. از جمله فناوری دفتر کل مبتنی بر یک دفتر کل خصوصی جدید که زیربنای فناوری هسته‌ ای انرژی کارآمد XRPL است. همچنین به صادرکنندگانی مانند بانک‌ های مرکزی، مقامات پولی یا بانک‌های تجاری امکان جالبی می‌ دهد. آنها با استفاده از این پلتفرم ریپل، چرخه عمر کامل ارز دیجیتال مبتنی بر فیات خود را، از ضرب و توزیع تا بازخرید و نابودی، مدیریت خواهند کرد. همه اینها به شیوه ‌ای بسیار امن با استفاده از قابلیت‌های چند امضای داخلی لجر XRP قابل انجام است.

همچنین مؤسسات مالی که مقادیر قابل توجهی ارز دیجیتال دارند، می توانند مدیریت و مشارکت در تسویه و توزیع بین سازمانی داشته باشند. کاربران نهایی شرکت‌ ها می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را ایمن نگه دارند. آنها می توانند به همان روشی که امروزه دیگر برنامه‌ های پرداخت و بانکی ارائه می‌ دهند، برای کالاها و خدمات پرداخت و دریافت اقدام کنند.

با پلتفرم ریپل CBDC، Ripple خود را به عنوان یک بازیگر کلیدی در توسعه CBDC ها و استیبل کوین ها قرار می دهد. این پلتفرم توانست یک راه حل یکپارچه برای انتشار، مدیریت و توزیع ارزهای دیجیتال ارائه دهد. طبق آمار بیکینگ، این راه حل احتمالاً باعث جلب توجه بانک‌ های مرکزی، دولت‌ ها و مؤسسات مالی در سراسر جهان می ‌شود. موسساتی که به دنبال ارتقای خدمات مالی خود و ترویج شمول مالی هستند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا