علم و دانش

تخم‌مرغ طلایی سر از کف اقیانوس درآورد!/ عکس

تخم‌مرغ طلایی سر از کف اقیانوس درآورد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، با استفاده از تجهیزات کنترل از راه دور، تیمی از اقیانوس‌شناسان نمونه‌ای را استخراج کردند که در ابتدا چیزی وهم انگیز یا غیرطبیعی به نظر می‌رسید که در پوسته طلایی پنهان شده بود، با گذشت زمان اما محققان به این نتیجه رسیدند که این ماده بافتی شبیه ابریشم دارد. نمونه‌ها با دقت در لوله‌ها جمع آوری شده‌اند و برای تجزیه و تحلیل بیشتر در آزمایشگاه آماده شده‌اند.

این کشف نه تنها علاقه کارشناسان را برانگیخته‌است، بلکه سر و صدای زیادی بپا کرده‌است و سناریو پردازان برای آن سناریوهایی زیادی چیده‌اند. همانطور که جامعه علمی با این کشف شگفت‌انگیز دست و پنجه نرم می‌کند، فرضیه های مختلفی مطرح شده‌است. برخی احتمال داده‌اند که این یک پوسته تخم مرغ باستانی یا بقایای یک اسفنج دریایی مرده باشد. با این حال، هویت و منشأ واقعی این شیء مرموز همچنان از ما دور است.

افسانه «تخم‌مرغ طلایی» واقعی است!/ عکس

ماموریتی که منجر به این کشف شد توسط تیمی از دانشمندان وابسته به اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) سازماندهی شد. آنها تحقیقات خود را در اعماق دریا به صورت زنده پخش کردند، که در نهایت منجر به برخورد با این پوسته تخم مرغ طلایی به ظاهر بیگانه شد که تقریباً ۳ کیلومتری زیر سطح اقیانوس آرام قرار داشت. با وجود گمانه زنی‌ها و حدس‌های آگاهانه آنها، ماهیت و منشأ واقعی این شی فریبنده در هاله‌ای از رمز و راز باقی مانده‌است.

بیشتر بخوانید:

صحنه استثنایی از شکست بز کوهی نر ایرانی / عکس

جزئیات مهم درباره ری‌را / اولین کراس‌اور ایران چیست؟

منبع: economictimes.indiatimes

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا