هاست پرسرعت
علم و دانش

تحویل فوری سوخو۳۴ روسی!/ عکس

تحویل فوری سوخو۳۴ روسی!/ عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، سوخو۳۴، هواپیمای تهاجمی جنگنده-بمب‌افکن دو سرنشینه و دوموتوره جت توربوفن ساخت شرکت هوانوردی سوخو در روسیه است که براساس طرح بدنه پروازی جنگنده سوخو-۲۷ طراحی شده‌است.

سوخو-۳۴ برای جایگزینی جنگنده-بمب‌افکن تاکتیکی سوخو-۲۴ و بمب‌افکن دوربرد توپولف تو-۲۲ام در نیروی هوایی روسیه ساخته شده‌است. نخستین نمونه سوخو-۳۴ در سال ۱۹۹۰ پرواز کرد و در ابتدا برای نیروی هوایی شوروی در نظر گرفته شده بود.

تولید این هواپیمای تهاجمی از سال ۲۰۰۶ آغاز شده و در سال ۲۰۱۴ به‌طور رسمی وارد نیروی هوایی روسیه شد. قیمت هر فروند از این جنگنده-بمب‌افکن حدود ۳۶ میلیون دلار اعلام شده‌است.

تحویل فوری سوخو۳۴ روسی!/ عکس

سوخو-۳۴ دارای یک کابین زرهی برای نشستن دو خدمه در کنار یکدیگر است.

این جنگنده عمدتاً برای استقرار تاکتیکی علیه اهداف زمینی و دریایی در ماموریت‌های انفرادی و گروهی در روز و شب، در شرایط آب و هوایی مساعد و نامساعد طراحی شده و دارای سامانه‌های جنگ الکترونیک و قابلیت انجام عملیات شناسایی هوایی است.

جنگنده‌های سوخو۳۴ بخش مهمی از خط مقدم روسیه را تشکیل می دهند. سوخو۳۴ دارای طیف گسترده‌ای از قابلیت های رزمی است که استفاده از سلاح های پیشرفته هوا به هوا، افزایش برد اصابت به اهداف زمینی و سطحی و بهبود دقت بمباران را ممکن می‌سازد.

منبع: defence-blog.com

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا