رمز ارز

تحلیل قیمت پولکادات: ترس در بازار | 16 شهریور

تحلیل قیمت پولکادات: ترس در بازار | 16 شهریور

تحلیل قیمت پولکادات: اصلاح و شارژ شدن گاوها | 26 فروردین

قیمت پولکادات یک محدوده حمایت افقی 250 روزه را شکسته و به پایین ترین قیمت روزانه خود از نوامبر 2020 رسیده است.

تایم فریم های هفتگی و ماهانه هر دو چشم انداز نزولی دارند و نشان می دهند حرکت رو به پایین تا کف های جدیدی ادامه خواهد داشت.

تحلیل روزانه نمودار نشان می دهد قیمت DOT به زیر یک خط مقاومت نزولی سقوط کرده است. در همین حین، قیمت از محدوده حمایت افقی 4.30 دلار هم بازگشته است. از ترکیب این دو یک الگوی مثلث نزولی ایجاد شده که یک الگوی نزولی به شمار می رود.

در 1 سپتامبر قیمت دات سرانجام زیر محدوده حمایت 4.30 بسته شد. تا آن زمان این حمایت 246 روز پابرجا بود. بسته شدن قیمت در 4.21 دلار پایین ترین میزان از نوامبر 2021 بود. اگرچه قیمت هنوز در حال افت است اما برای تایید محدوده 4.30 دلار به عنوان مقاومت (علامت قرمز) تلاش می کند.

نمودار یک روزه قیمت پولکادات / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار یک روزه قیمت پولکادات / تتر

در نمودار روزانه، RSI امیدهایی برای تغییر روند صعودی با وجود پرایس اکشن خرسی را نشان می دهد. این اندیکاتور یک واگرایی صعودی قابل توجه (خط سبز) تشکیل داده است. با این حال، پس گرفتن محدوده 4.30 دلار برای تایید این واگرایی و ایجاد تغییر روند لازم است. در این صورت، خط مقاومت نزولی در 4.80 دلار یعنی 13 درصد بالاتر از قیمت فعلی خواهد بود.

در صورت تایید بریک دون چه اتفاقی می افتد؟

بر اساس تحلیل بیکینگ، اگر بریک دون (شکسته شدن حمایت) در تایم فریم هفتگی تایید شود، احتمال افت سریع قیمت تا 1 دلار وجود دارد. این باعث می شود محدوده حمایت 2 دلار شکسته شود. با استفاده از الگوی مثلث هدف بعدی 1.20 دلار تعیین شده است.

با این حال قیمت ممکن است از محدوده 2 دلار بازگردد زیرا این حمایت علاوه بر حمایت کف تاریخی، سطح 1.61 ریتریسمنت اکسترنال فیبوناچی در آخرین حرکت صعودی نیز هست.

RSI هفتگی افت قیمت را پیش بینی می کند. این اندیکاتور پایین تر از 50 قرار گرفته و نزولی است که نشانه روند نزولی است.

نمودار هفتگی قیمت دات / تتر

نمودار هفتگی قیمت دات / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

با وجود نزولی بود روند دات، شکسته شدن یک مقاومت نزولی بلندمدت می تواند افت بیشتر را خنثی کند و باعث رشد 75 درصد قیمت تا محدوده مقاومت 7.40 دلار گردد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت پولکادات: ترس در بازار | 16 شهریور» با ما درمیان بگذارید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا