رمز ارز

تحلیل احساسات بازار بیت کوین: اوج گرفتن با خبرهای خوب | 9 شهریور

تحلیل احساسات بازار بیت کوین: اوج گرفتن با خبرهای خوب | 9 شهریور

رالی 7 درصدی قیمت بیت کوین با ثبت ETF بلک راک

داده ها نشان می دهند با رسیدن احساسات بازار به محدوده خنثی، امکان بازگشت سرمایه گذاران و تبدیل احساسات به طمع وجود دارد.

شاخص ترس و طمع اندیکاتوری است که به ما درباره احساس کلی سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال اطلاعاتی ارائه می دهد. برای محاسبه این شاخص، از پنج عامل میزان نوسان، حجم معاملات، احساسات در رسانه های اجتماعی، دامیننس (تسلط) ارزش بازار و داده ها گوگل ترندز استفاده می شود.

برای نشان دادن وضعیت احساسات، شاخص ترس و طمع از یک مقیاس عددی از صفر تا صد استفاده می کند. مقادیر بالاتر از 54 نشان دهنده طمع سرمایه گذاران است در حالی که مقادیر پایین تر از 46 ترس را نشان می دهد. اعداد بین این دو میزان هم نشاگر خنثی بودن احساسات است.

نمودار شاخص ترس و طمع بیت کوین

نمودار شاخص ترس و طمع بیت کوین

طبق این شاخص سرمایه گذاران به طور کلی خنثی هستند اما احساسات به سمت طمع نزدیک تر است تا ترس. در ابتدای این ماه، زمانی که قیمت بیت کوین به زیر 26000 دلار سقوط کرد احساسات هم به محدوده ترس وارد شد. اما پس از پیروزی حقوقی گری اسکیل که دیروز اتفاق افتاد و منجر به افزایش قیمت بیت کوین شد، شاخص احساسات هم رشد سریعی داشت و به محدوده خنثی وارد شد.

با وجود این پیشرفت، سرمایه گذاران هنوز به اطمینان دست نیافته اند. اگر پرایس اکشن مثبت ادامه پیدا کند سرمایه گذاران با قدرت بیشتری وارد بازار خواهند شد و مومنتوم صعودی می تواند احساسات را هم تقویت کند.

اگر احساست به محدوده طمع وارد شود به عنوان یک سیگنال سبز تلقی می شود و سرمایه گذاران با خیال راحت تری در بازار فعالیت می کنند.

قیمت بیت کوین اکنون در محدوده 26300 دلار در حال معامله است در حالی که افت قیمت نسبت به دیشب رخ داده و عملکرد هفتگی را هم تحت الشعاع قرار داده است. بر اساس تحلیل بیکینگ،اندیکاتورهای تکنیکال در مجموع سیگنال فروش قوی را صادر کرده اند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل احساسات بازار بیت کوین: اوج گرفتن با خبرهای خوب | 9 شهریور» با ما درمیان بگذارید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا