رمز ارز

باتلاق متاورس: ضرر 99 درصد از سرمایه گذاران در متاورس

باتلاق متاورس: ضرر 99 درصد از سرمایه گذاران در متاورس

باتلاق متاورس: ضرر 99 درصد از سرمایه گذاران در متاورس

در جریان داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال در نوامبر 2021، ارزش بازار 4 پروژه بزرگ متاورس به 16 میلیارد دلار رسید. اما اکنون 98 درصد از پروژه های متاورس دچار افت شده اند و سرمایه گذاران خود را در باتلاق ضرر فروبرده اند.

در رالی سال 2021، پروژه های سندباکس، اکسی اینفینیتی، انجین کوین و دیسنترالند 4 پروژه بزرگی بودند که بر فضای بخش متاورس و گیم فای تسلط داشتند. ارزش بازار این پروژه ها در مجموع به بیش از 16 میلیارد دلار می رسید که تقریبا 0.5 درصد از ارزش کل بازار 3 تریلیون دلاری ارز دیجیتال را در برمی‌گرفت.

اما با آغاز زمستان کریپتو، پروژه های متاورس از جنبه های مختلف مورد انتقاد و هجمه قرار گرفتند. در نتیجه تا سپتامبر 2023، SAND، AXS، ENJ و MANA در مجموع تنها 1.23 میلیارد دلار ارزش دارند. این رقم افت 92 درصدی نسبت به ارزش بازار 16 میلیارد دلاری گذشته را نشان می دهد.

این مقادیر نشان می دهد سرمایه گذاران در دو سال گذشته اعتماد خود به متاورس را از دست داده اند و اکنون سرمایه های خود را به بخش های تثبیت شده تر اختصاص می دهند.

زیان اکثر سرمایه گذاران در فضای متاورس

اگرچه دنیا به آخر نرسیده، اما کسانی که در سال 2021 در تب متاورس هیجان زده شده اند، اکنون در باتلاق زیان دست و پا می زنند. داده های تاریخی اینتو دبلاک گویای عدم سوددهی در تمام کیف پول های دارای یک توکن خاص است. این معیار نشان می دهد اکثر دارندگان توکن های انجین کوین، اکسی، مانا و سند اکنون زیان دیده هستند. در میان این 4 پروژه، اکسی اینفینیتی و سندباکس بدترین شرایط را دارند.

افت ارزش بازار این 4 پروژه بزرگ نشان می دهد تسلط توکن های متاورسی در صنعت ارز دیجیتال تقریبا 76 درصد کاهش پیدا کرده که یک زنگ خطر به شمار می رود. در حال حاضر فضای متاورس به دلایل مختلفی در حال ضعیف شدن است: انتقادهای زیادی درباره امنیت، کاربرد بلندمدت و قدرت حفظ کاربر به این توکن ها وارد شده است. در مجموع احساست اجتماعی پیرامون متاورس به طرز غیرقابل باوری منفی شده است. البته در این شرایط هم برخی سرمایه گذاران به دنبال فرصت خرید در کف به امید کسب سود در آینده هستند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «باتلاق متاورس: ضرر 99 درصد از سرمایه گذاران در متاورس» با ما درمیان بگذارید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا