تکنولوژی

بیل گیتس: ایلان ماسک می‌تواند وضعیت توییتر را بدتر کند

بیل گیتس: ایلان ماسک می‌تواند وضعیت توییتر را بدتر کند

بیل گیتس به‌تازگی در اجلاس مدیران عامل به میزبانی وال استریت ژورنال اعلام کرده که از آینده توییتر تحت هدایت ایلان ماسک مطمئن نیست. او با نگرانی گفت شرایط این شبکه اجتماعی ممکن است در آینده بدتر شود. ماسک تاکنون بارها گفته که می‌خواهد آزادی را در این پلتفرم افزایش دهد و کنترل کمتری بر محتوا داشته باشد.

بیل گیتس اذعان کرد که سابقه عملکرد ایلان ماسک در تسلا و اسپیس ایکس خوب بوده و نمی‌توان به راحتی این معامله و خریدار آن را دست کم گرفت. اما با توجه به تاکید ماسک بر آزادی بیان مطلق، این شبکه اجتماعی می‌تواند در آینده شرایط بدتری پیدا کند.

بیل گیتس درباره نشر اطلاعات نادرست در توییتر به شرایط دوره همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد. او گفت عده‌ای از کاربران مدعی بودند که واکسن کرونا کشنده است و کاری می‌کند که مردم توسط او ردیابی شوند. هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت از ماسک پرسید که در مواجهه با چنین اطلاعاتی چه واکنشی نشان خواهد داد.

بیل گیتس ایلان ماسک

گیتس گفت ماسک در گردآوری مهندسان توانمند عملکرد خوبی از خود نشان داده، ولی او فکر نمی‌کند که درباره توییتر چنین اتفاقی بیفتد. بیل گیتس افزود اگر تمام نیاز توییتر به جذب سرمایه و استخدام مهندسان توانمند محدود می‌شد، عملکرد ماسک با بقیه فرقی نمی‌کرد.

بیل گیتس: از تمسخر ماسک ناراحت نشدم

ماسک حدود دو هفته پیش در صفحه توییتر خود بیل گیتس را به سخره گرفت. همچنین، تصاویری از گفتگو این دو نفر فاش شد که نشان می‌داد ماسک پیشنهاد همکاری‌های بشردوستانه گیتس را رد کرده چون هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت سهام تسلا را به‌صورت استقراضی به فروش گذاشته است. با این حال گیتس گفت از واکنش تمسخرآمیز ایلان ماسک در توییتر ناراحت نشده است.

گیتس درباره فروش استقراضی سهام تسلا گفت تصمیمات معاملاتی او نشان‌دهنده جدیتش درباره تغییرات اقلیمی نیست. وی همچنین نقش تسلا در مقابله با تغییرات اقلیمی را تحسین کرد. با این حال، او گفت اگر ماسک شرایط توییتر را بدتر کند، او از اظهارنظر در این مورد ابایی نخواهد داشت.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا