فناوری

پهپاد ترسناک روسیه پدافند انگلیسی را با خاک یکسان کرد! / عکس

پهپاد ترسناک روسیه پدافند انگلیسی را با خاک یکسان کرد! / عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، پدافند متحرک استورمر اچ‌وی‌ام یکی از سلاح‌های ارسالی انگلیس به اوکراین است. حالا تصاویری در فضای مجازی پخش شده است که مورد اصابت قرار گرفتن یکی از استورمرها را توسط پهپاد پرسه‌زن انتحاری لنست نشان می‌دهد.

خبر نابود شدن استورمر در اوکراین را یک اکانت توییتری به نام «UAWeapons» منتشر کرده و برای اثبات ادعایش فیلم لحظه اصابت که از دوربین پهپاد لنست گرفته شده را نیز ضمیمه کرده است.

پهپاد ترسناک روسیه پدافند انگلیسی را با خاک یکسان کرد! / عکس
استورمر پیش از نابود شدن از نگاه دوربین پهپاد لنست

درباره استورمر اچ‌ام‌وی چه می‌دانیم؟

آلویس استورمر خودروی زرهی ساخت کمپانی آلویس ویکرز در انگلیس است که با مجهز شدن به موشک‌های پدافندی استاراستریک و مارتل در نقش پدافند هوایی متحرک کوتاه برد ایفای نقش می‌کند.

قلب تپنده این خودروی زرهی یک موتور ۶ لیتری دیزل پرکینز با قدرت ۲۵۰ اسب بخار است که با نسبت ۲۱ اسب بخار برای هر تن وزن می‌تواند این زره‌پوش پدافندی را به سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت برساند.

پهپاد انتحاری لنست

پهپاد انتحاری پرسه‌زن لنست محصول مشترک زالا و کلاشنیکف است که با سر جنگی سه کیلوگرمی حدود ۴۰ دقیقه مداومت پروازی دارد.

این پهپاد به دو سری بال ایکس شکل مجهز است که با قابلیت جمع‌شوندگی کار حمل‌ونقل به میدان نبرد را بسیار ساده می‌کند. لنست می‌تواند با اهدافی در فاصله ۴۰ کیلومتری درگیر شود.

مقابله با پهپادها در میدان نبرد با استفاده از سیستم‌های پدافندی قدیمی کار دشواری است و کشورهای مختلف برای سرنگون کردن آن‌ها سراغ فناوری‌های تازه‌تر از جمله پدافند لیزری رفته‌اند.

در این میان روستخ، ابرشرکت دولتی برای کمک به توسعه، تولید و صادرات محصولات صنعتی با فناوری پیشرفته روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که لنست توانایی کور کردن پدافند لیزری را دارد.

در این بیانیه‌ای آمده است: «با پدافند لیزری نمی‌توان به پهپاد انتحاری لنست آسیب زد چرا که این پهپاد مجهز به سیستم دفاعی ضدلیزر شده است. به لطف این سیستم ضدلیزر تقریبا کشف و انهدام این پهپاد توسط پدافند لیزری غیرممکن است.»

پهپاد ترسناک روسیه پدافند انگلیسی را با خاک یکسان کرد! / عکس

۵۸۵۸

نا

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا