رمز ارز

عجله صرافی‌ ها برای اثبات دخایر خود بعد بحران FTX

عجله صرافی‌ ها برای اثبات دخایر خود بعد بحران FTX

عجله صرافی‌ ها برای اثبات دخایر خود بعد بحران FTX

پس از ماجرای FTX، ترس مصرف‌کنندگان از ورشکستگی یا کمبود وجه افزایش یافته است. برخی از صرافی‌ های ارزهای دیجیتال در بازار اطمینان داده‌اند که به زودی تاییدیه ذخایر نقدی خود را اعلام می کنند.

مدیر عامل بایننس، در ۸ نوامبر اعلام کرد که یک روش اثبات دارایی ها برای افزایش شفافیت بایننس ایجاد خواهد کرد. این روش مشتریان را قادر می سازد تا دارایی های دیجیتال exchange را بررسی کنند. CZ از دیگر فعالان صنعت ارز دیجیتال دعوت کرد تا همین استراتژی را اتخاذ کنند. یعنی تاییدیه های ذخایر درخت مرکل را برای افزایش شفافیت خود به کار گیرند.

Gate.io اعلام کرده است که در تلاش برای اتخاذ رویه ‌های شفاف در میان صرافی‌ های رایج است. به این ترتیب روش تأیید اثبات ذخایر خود را منبع باز خواهد کرد. این کار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که میلیون ها سرمایه گذار رمزارز در سراسر جهان سطح امنیتی بیشتری دریافت می کنند.

دیگر صرافی‌ ها از این روش پیروی می‌ کنند

Kraken، ادعای CZ را تکرار کرد.

در توییتر، OKX بر اهمیت “به کارگیری درخت مرکل اثبات دارایی” تاکید کرد. این صرافی اظهار داشت که این ذخایر تا ۳۰ روز دیگر در دسترس خواهند بود. علاوه بر این، KuCoin گفت که آنها این روش را در اولویت قرار داده‌اند و تا یک ماه دیگر ذخیره دارایی درخت Merkle آنها به پایان می‌ رسد.

جاستین سان اظهار داشت که هوبی آماده انجام «سومین» آزمایش ذخیره درخت مرکل بود و پولونیکس و هوبی «هر دو قبلاً این کار را انجام داده بودند».

اما درخت مرکل چیست؟

درخت مرکل که معمولاً به عنوان درخت هش شناخته می شود، نوعی ساختار داده است که برای همگام سازی و تأیید داده ها استفاده می شود. یکپارچگی داده ها را حفظ می کند و از توابع هش برای این منظور استفاده می کند.

طبق گزارشات بیکینگ، می توان از درخت مرکل برای بررسی ناسازگاری ها بخصوص در صرافی ها استفاده کرد. بنابراین، درختان مرکل کاربرد زیادی در بیت کوین و بلاک چین نیز دارند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا