اینترنت

ایرتگ اپل چمدان‌‌های گمشده زوج جوان را پیدا کرد

ایرتگ اپل چمدان‌‌های گمشده زوج جوان را پیدا کرد

از زمانی که کمپانی «اپل» ردیاب هوشمند «AirTag» را معرفی کرد، چندین داستان جالب در رابطه با ردیابی وسایل گمشده در دنیای مجازی به اشتراک گذاشته شده است. این بار زوج جوانی که چمدان‌های خود را در سفر گم کرده بودند، موفق شدند با استفاده از این فناوری و ارائه پاورپوینت چمدان‌ها را پیدا کنند.

«الیوت شارود» و همسرش «هلن شارود» از عروسی خود در آفریقای جنوبی در 17 آپریل به بریتانیا باز می‌گشتند. در ابتدا این زوج بلیت‌هایی را با توقف در «ابوظبی» و «فرانکفورت» خریداری کردند اما مجبور شدند پرواز خود را تغییر دهند. هرچند که آن‌ها پرواز خود را تغییر دادند، اما چمدان‌هایشان همان مسیر قبلی را طی کرد!

خوشبختانه شارود درون هر چمدان یک AirTag قرار داده بود تا بتواند آن‌ها را روی نقشه ردیابی کند. به لطف اپلیکیشن «Find My» این زوج متوجه شدند که چمدان‌هایشان به فرانکفورت رفته اما هرگز در هواپیمایی که به سمت لندن پرواز می‌کند، قرار نگرفته است.

با پیگیری‌های انجام شده و ارائه مدارک لازم، «Aer Lingus» شرکت هواپیمایی مسئول این پرواز گفت: « چمدان‌ها به آدرس منزل شارود فرستاده می‌شوند.» همین اتفاق افتاد اما تنها دو چمدان از سه چمدان به دست شارود رسیده بود.

AirTag

شارود در قدم بعدی با Aer Lingus تماس گرفت و ایمیل‌های متعدد برای آن‌ها ارسال کرد. او در ادامه مجبور شد تا از این شرکت هواپیمایی در توییتر شکایت کند. اما هنوز چمدان سوم پیدا نشده بود. در آن زمان بود که شارود رویکرد متفاوتی را در پیش گرفت. او یک پاورپوینت درست کرد و ویدئو ارائه آن را به همراه اسکرین‌شات‌هایی از برنامه Find My که محل دقیق چمدان را نمایش می‌داد، در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

او به «CNN» گفت: «چمدان دوبار جابجا شده و سپس درمحلی رها شده است. علت اینکه شرکت هواپیمایی قادر به یافتن آن نبود نیز، همین است. ما حدس زدیم  چمدان به سرقت رفته است، پس با پلیس تماس گرفتیم.»

درحالیکه این پرونده هنوز باز است و شارود از طریق AirTag چمدان خود را پیگیری می‌کند، می‌بینیم که چنین فناوری‌هایی چقدر در زندگی روزمره به ما کمک می‌کنند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا