فناوری

نرم‌افزار جعلی فلش پلیر اطلاعات گوشی تان را هک می‌ کند

نرم‌افزار جعلی فلش پلیر اطلاعات گوشی تان را هک می‌ کند

مجله خبری بیکینگ – کمپین جدیدی، یک بدافزار جدید را در قالب یک برنامه جعلی فلش پلیر اندروید ارائه داده که بسیار خطرناک است و باید از نصب آن اجتناب کرد.

به نقل از فون آرنا، در این کمپین، کاربر با ورود به یک سایت و نصب برنامه جعلی فلش پلیر اندروید به سادگی هک می‌شود. هنگامی که گوشی کاربر به ویروس آلوده شد، دسترسی غیرمجاز به مخاطبین وی در اختیار هکر‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند بدافزار را از طریق ارسال پیام متنی به مخاطبین او ارسال کنند.

نرم‌افزار فلش پلیر ادوبی مدت زمان زیادی است که از دور خارج شده و برنامه‌های با این نام، همگی جعلی هستند. FluBot دستگاه‌های بی‌شماری را در گذشته با استفاده از روش‌های متنوعی مانند به‌ روز رسانی امنیتی، اعلان‌ها و سایر برنامه‌های مخرب آلوده کرده است.

هک اطلاعات

در کنار دیگر اهداف، هدف اصلی هکر‌ها سرقت پول با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در گوشی کاربر است. همچنین تخمین تعداد قربانیان این بدافزار (که عمدتاً اروپایی هستند) بسیار دشوار است و نباید انتظار داشت که گوگل یا سازنده تلفنتان شما را از خطر دور نگه دارند، بنابراین باید خودتان مراقب گوشی و اطلاعات تان باشید.

به یاد داشته باشید که هرگز یک برنامه اندروید را از یک منبع نامعتبر دانلود نکنید، حتی اگر دوستان و افراد قابل اعتماد آن را پیشنهاد دادند، دلیل آن نیز این است که شاید آن‌ها هم ندانند که برنامه مورد نظر مخرب است.


بیشتر بخوانید

  • Log۴ Shell؛ حفره امنیتی بزرگ در کمین رایانه‌ها

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا