تکنولوژی

قیمت مک استودیو شما را شگفت زده خواهد کرد

قیمت مک استودیو شما را شگفت زده خواهد کرد

مک استودیو جدید دیشب به‌عنوان قدرتمندترین رایانه اپل که به پردازنده‌ M1 مجهز شده به شکل رسمی معرفی شد. مک استودیو با پردازنده M1 Max با قیمت ۱۹۹۹ دلار در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت و برچسب ۳۹۹۹ دلاری آن برای ارزان‌ترین نسخه این رایانه با پردازنده‌ M1 Ultra در نظر گرفته شده است.

در صورت خرید این محصول با تمامی امکانات مجبور هستید تا مبلغ ۷۹۹۹ دلار را پرداخت کنید که قیمت مناسبی به نظر نمی‌رسد.

مطالب مرتبط:

  • ۷ معرفی بزرگ در رویداد Peek Performance اپل
  • اپل از مک استودیو رونمایی کرد؛ قوی‌ترین مک تاریخ

ممکن است با خواندن این برچسب قیمت گیج شوید اما این قیمت شامل پردازنده ۲۰ هسته‌ای و ۶۴ هسته برای پردازنده گرافیکی است که به‌جای ۴۸ هسته پردازشی در M1 Ultra به همراه هشت ترابایت حافظه داخلی و ۱۲۸ گیگابایت حافظه رم در دسترس شما قرار می‌گیرد.

اپل مک استودیو ۲۰۲۲

این مک استودیو با پردازنده M1 Ultra با قیمت پایه ۳,۹۹۹ دلار عرضه خواهد شد که با تجهیز این رایانه به پردازنده گرافیکی بهتر ۱۰۰۰ دلار به این قیمت افزوده می‌شود. افزایش حافظه رم از ۶۴ گیگابایت به ۱۲۸ گیگابایت نیز ۸۰۰ دلار به هزینه‌های شما اضافه می‌کند.

حافظه داخلی نیز در افزایش قیمت بی‌تأثیر نبوده و با ارتقا آن به ۲ ترابایت (۴۰۰ دلار)، ۴ ترابایت (۱۰۰۰ دلار) و ۸ ترابایت (۲,۲۰۰ دلار) را باید بپردازید. با اضافه‌کردن تمامی این ویژگی‌ها به سبد خرید خود با قیمت ۷,۹۹۹ دلار مواجه می‌شوید که این مبلغ بسیار بیشتر از یک مک‌ بوک پرو با مشخصات بالا است.

به‌عنوان‌مثال مک‌بوک پرو با ۶۴ گیگابایت حافظه رم و ۸ ترابایت حافظه داخلی هزینه‌ای برابر با ۶۰۰۰ دلار خواهد داشت.

مک استودیو اپل

بااین‌حال قیمت در نظر گرفته شده برای مک استودیو شامل محصولات نرم‌افزاری نمی‌شود، و در صورت خرید نرم‌افزارهایی مانند لاجیک پرو و کات پرو ۱۹۹ دلار یا ۲۹۹ دلار به مبلغ کلی شما اضافه خواهد شد.

محصولات جانبی نیز شامل افزایش قیمت می‌شوند و در صورت اضافه‌ اجزایی مانند مجیک کیبورد (۱۹۹ دلار)، تاچ آیدی (۱۴۹ دلار) و استودیو دیسپلی (۱,۵۹۹ دلار)، با قیمت ۹,۹۴۷ دلاری به همراه مک استودیو مواجه می‌شویم.

یکی دیگر از قابلیت‌های مک استودیو پشتیبانی از ۴ صفحه‌نمایش است و در صورت نیاز به‌ اضافه آن بدون درنظرگرفتن پایه صفحه نمایش (۴۰۰ دلار) و محافظ نانو (۳۰۰ دلار) این مبلغ را به ۱۴,۷۴۴ دلار می‌رساند.

با وجود این برچسب قیمتی برای مک استودیو، اپل اخبار دلگرم‌کننده‌ای درباره نسخه قوی‌تر مک پرو با پردازنده سیلیکونی منتشر کرد که شاهد یک قهرمان جدید با قیمت بیشتر باشیم.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا