علم و دانش

عکس | ترسناک ترین و نادان ترین هیولای دریا!

عکس | ترسناک ترین و نادان ترین هیولای دریا!

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، کوسه ها به طور کلی یکی از مخوف‌ترین موجودات دریایی هستند، آنها قاتلانی غریزی هستند که به خوبی از محیط اطراف خود آگاه هستند و قادر به نشان دادن رفتارهای پیچیده هستند و در عین حال حافظه قوی دارند.

انواع مختلفی از کوسه وجود دارد، از جمله، کوسه آبی، کوسه نهنگ، کوسه ببری، کوسه بالگرد و کوسه گوبلین. کوسه گوبلین اما الگوی رفتاری سایر کوسه‌ها را نشان نمی دهد و بنابراین به عنوان یکی از احمق ترین کوسه ها رتبه بندی می‌شود.

برخلاف چهره وحشتناکش، خنگ‌ترین است!/ عکس

کوسه گوبلین گونه‌ای از کوسه‌های اعماق دریا است که در عمیق‌ترین، تاریک‌ترین و سردترین نقاط اقیانوس زندگی می‌کند و به طور خاص در سراسر اقیانوس آرام، اطلس و اقیانوس هند یافت می شود. کوسه گوبلین به عنوان یکی از احمق‌ترین کوسه‌ها در نظر گرفته می‌شود، زیرا برخلاف سایر کوسه‌ها، بدن شل و باله‌ای کوتاه، آن را بسیار کند و تنبل می‌کند و برای غذا شکار نمی‌کند بلکه منتظر طعمه می‌ماند تا شاید به آن نزدیک شود!

کوسه گوبلین علاوه بر تنبلی برای شکار طعمه، به دلیل اقدامات غیرمنطقی و نحوه استقرار در یک مکان می‌تواند طعمه آسانی برای شکارچیان دیگر باشد. این رفتار کوسه گوبلین آن را به یکی از احمق ترین موجودات دریایی و حیوانات روی زمین تبدیل می کند.

منبع: bscholarly.com

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا