موبایل

پشت پرده ممنوعیت واردات آیفون چیست؟

پشت پرده ممنوعیت واردات آیفون چیست؟

در پی انتشار اخباری مبنی بر احتمال ممنوعیت واردات گوشی آیفون، بازار موبایل دچار تلاطم قیمتی برای این برند شده است.
البته این در حالیست که به گفتی برخی مقامات، هنوز هیچگونه ابلاغیه رسمی و قانونی در این خصوص منتشر و عرضه نشده است، و همین مسئله، اصل خبر را دچار ابهام کرده است.

به گزارش بیکینگ وزیر پیشین ارتباطات هم به این خیر واکنش نشان داد. این مقام سابق دولتی، با انتقاد از چنین تصمیماتی، آنها را معلول برخی فرصت‌طلبی‌های اقتصادی دانست.

محمدجواد آذری جهرمی با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود و با اشاره به تصمیم مشابهی در سال‌های قبل، اعلام کرد که در گذشته نیز یک بار چنین موضوعی اعلام شد که با پیگیری وی،‌ مشخص شد یک شرکت حجم بالایی گوشی آیفون وارد کرده و طبعا اعلام ممنوعیت این برند، فرصتی طلایی در اختیار این شرکت قرار خواهد داد.

به گفته آذری جهرمی: «آخرین باری که تصمیم داشتند واردات آیفون را ممنوع کنند، از رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواستم که گزارش سه‌ماهه واردات گوشیهای تلفن همراه را برایم تهیه کند. گزارش گویا بود، شرکتی خارج از روال همیشگی خود و سایر شرکت‌ها، حجم زیادی گوشی آیفون وارد کشور کرده بود.»
وزیر سابق در ادامه افزوده که با اعلام این نکته به تصمیم‌گیران، آنها نهایتا از ممنوعیت ورود آیفون صرفنظر کرده‌اند.

به گزارش بیکینگ نظر می‌رسد که انتشار مجدد خبر احتمال ممنوعیت ورود این برند، دوباره یادآور همین سابقه است، چرا که در شرایط فعلی کشورمان، هیچ توجیه معقولی برای این تصمیم دیده نمی‌شود، در حالی که در سال‌های گذشته و علیرغم مخالفت برخی مقامات عالیرتبه کشور با این برند نیز ابلاغیه و تصمیمی در این خصوص اعلام نشد.

با توجه به بدبینی مجدد به این خبر و وجود برخی ابهامات در آن، آذری جهرمی نیز به نکته‌ای اشاره کرده و می‌گوید: «در حالیکه خبرهای خوبی از فروش نفت و بازگشت منابع آن از سوی دولت مطرح می‌شود و این گشایش‌ها به حدی بوده که خبر از عزم برای صدور مجوز واردات خودرو می‌دهند؛ ممنوعیت ثبت سفارش گوشی تلفن همراه به دلیل محدودیت منابع ارزی با اخبار قبلی در تناقض است.»

 

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا