فناوری

فراخوان تسلا برای ۵۰ هزار خودرو به دلیل مشکل نرم افزاری

فراخوان تسلا برای ۵۰ هزار خودرو به دلیل مشکل نرم افزاری

مجله خبری بیکینگتسلا برای بیش از ۵۰ هزار (۵۳۸۲۲) خودروی آمریکایی مجهز به نسخه بتای خودران کامل خود به دلیل نگرانی از اینکه ممکن است سیستم نرم افزاری تسلا خودرو‌ها را در تقاطع متوقف کند، فراخوان صادر کرد. بر اساس این فراخوان، عملکرد نرم افزاری در “خودران کامل” در برخی موارد می‌تواند به وسایل نقلیه اجازه دهد تا از طریق تقاطع‌ها با سرعت ۵.۶ مایل در ساعت بدون توقف کامل حرکت کنند.

به گزارش gizmodo، اگرچه تسلا هیچ تصادفی را که ناشی از این ویژگی که “ایست حرکتی” نام دارد گزارش نکرده است، اما گزارش فراخوان هشدار داده است که این ویژگی می‌تواند خطر برخورد را افزایش دهد. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، در بیانیه‌ای اشاره کرد: “تسلا یک به روز رسانی نرم افزاری را انجام خواهد داد که عملکرد توقف حرکت را غیرفعال می‌کند.”

تسلا ماه گذشته توقف‌های حرکتی را به‌عنوان عنصری از قابلیت‌های سیستم “خودران کامل” معرفی کرد. قابلیت‌ها به حالت‌های «Chill» «Average» و «Assertive» تقسیم می‌شوند. این قابلیت‌ در هنگام عرضه نیز با تردیدهایی مواجه شده بود و برخی اشاره کردند که این نوع توقف‌ها معمولاً در ایالات متحده غیرقانونی هستند.

شرکت تسلا

نسلا در این باره اظهار نظری نکرده است، اما جدیدترین فراخوان، خودرو‌های سدان و X SUV مدل S ۲۰۱۶-۲۰۲۲، مدل سدان مدل ۳ مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۰ و شاسی بلند‌های مدل Y ۲۰۲۰-۲۰۲۲ را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این سومین فراخوان عمده تسلا در چند ماه اخیر است. در ماه دسامبر، این شرکت مجبور شد برای ۴۷۵ هزار وسیله نقلیه به دلیل مشکلات دوربین و صندوق عقب که بالقوه خطرناک بودند، فراخوان ارسال کند.

با وجود تمام این مشکلات، تسلا، سازنده خودرو‌های برقی، همچنان موفق شد سال ۲۰۲۱ را با قدرت و موفقیت به پایان برساند. در سالی که شرکت تسلا آن را «سال موفقیت آمیز» نامید، طبق گزارش درآمد سه ماهه چهارم، تسلا شاهد افزایش ۶۵ درصدی درآمد خود در سال بود. با این حال، نشانه‌هایی از بروز مشکل در آینده وجود دارد. پس از اینکه شرکت اعلام کرد که مشکلات زنجیره تامین می‌تواند شرکت را مجبور به محدود کردن تولید در سال ۲۰۲۲ کند، سهام این شرکت در ماه اخیر کاهش یافت اما در این هفته دوباره شاهد رشد ۱۰ درصدی بود.


بیشتر بخوانید

  • سهام تسلا رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا