میزبانی وب

راه‌اندازی 100 هزار انشعاب اینترنت استار لینک توسط اسپیس اکس

راه‌اندازی 100 هزار انشعاب اینترنت استار لینک توسط اسپیس اکس

اینترنت استارلینک که یکی از سرویس‌های زیر گروه اسپیس اکس است به تازگی برای گروهی بزرگ از مشتریان در دسترس قرار گرفته است و آمار منتشر شده خبر از استقبال مناسب از این پروژه دارند.
 
به گزارش بیکینگ و به نقل از engadget، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت اسپیس اکس، تا به امروز تعداد 100 هزار مشتری توانسته‌اند تا پیش از شروع به فعالیت پوشش جهانی این سیستم، ساختار ترمینال فیزیکی ان را دریافت کنند.
 
به این ترتیب این کاربران خواهند توانست تا به محض شروع ساختار کاری استارلینک و ارسال امواج توسط اینترنت ماهواره‌ای اسپیس اکس، شروع به دریافت خدمات کنند.
 
 
شایان ذکر است که نسخه بتای سرویس استارلینک در اواخر سال 2020 شروع شد و به کاربران اجازه داد تا با پرداخت 99 دلار در ماه بتوانند به خدمات دسترسی پیدا کنند.
 
 

 راه‌اندازی 100 هزار انشعاب اینترنت استار لینک توسط اسپیس اکس

 
 
البته شایان ذکر است که هزینه ترمینال به صورت مجزا از هزینه ماهانه پرداختی توسط کاربر خواهد بود و کاربران باید یک آنتن و دیش مخصوص را به همراه منبع انرژی به صورت جدا دریافت کنند که هزینه آن‌ها به همراه روتر مخصوص وای‌فای به 499 دلار خواهد رسید.
 
یکی از نخستین کشورهایی که نسبت به این پروزه اقبال نشان داد، کشور شیلی بود و این امر کاملا منطقی است زیرا استارلینک موجب می‌شود که بسیاری از محدودیت‌های مرسوم اینترنتی از بین بروند.
 
بر اساس اطلاعاتی که پیش از این منتشر شده بود، سرویس خدمات استارلینک، اینترنت را به صورت ماهواره‌ای ارائه می‌کند و این خدمات توسط تعداد یک هزار و 800 ماهواره کوچک انجام خواهد شد که به صورت مشترک خوشه استارلینک را تشکیل داده‌اند.
 
با این حال کار به اینجا ختم نخواهد شد بلکه شبکه استارلینک در آینده به تعداد 42 هزار ماهواره مجهز خواهد شد. به همین دلیل نیز مدیر پروژه استارلینک یعنی گوین شاتول معتقد است که این پروژه می‌تواند از ماه سپتامبر پوشش جهانی کاملی را به کاربران ارائه کند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا