هاست پرسرعت
علم و دانش

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

هوش مصنوعی می‌تواند بسیار راستگو باشد و مطابقت‌هایی را با دیدگاه‌های کلیشه‌ای نشان دهد. این نکته‌ای است که شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ایرلندی «رایان‌ایر»(Ryanair) اخیرا متوجه شد.

یکی از کاربران ایکس از هوش مصنوعی خواست تا نشان دهد کابین رایان‌ایر که به دلیل قیمت‌های بسیار پایین و صندلی‌های ناراحت‌کننده شناخته شده است، در آینده دور چگونه می‌تواند باشد.

این فناوری، ردیف‌هایی از صندلی‌ها را نشان داد که روی هم چیده شده‌اند. حساب رسمی رایان‌ایر در ایکس، این عکس را همراه با طعنه‌ای که به آن زده شده بود، منتشر کرد. کاربر در توضیح این عکس نوشته است: از یک مولد تصویر هوش مصنوعی ویژه خواسته شد تا کابین آینده رایان‌ایر را تصور کند. هوش مصنوعی ناامید نشد.

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

دیلی میل با کمک کارشناسان حوزه صنعت، از مولد عکس «میدجرنی»(Midjourney) مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کرد تا نشان دهد که کابین‌های بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی آمریکا تا سال ۲۰۵۰ چگونه خواهند بود.

اگرچه برخی از تصاویر بیش از اندازه کارتونی بودند اما آنها نشان می‌دهند که پرواز در آینده بسته به این که کدام خط هوایی را انتخاب کنید، ممکن است کمی دلپذیرتر باشد.

هوش مصنوعی میدجرنی، رقیب مدل یادگیری ماشینی «دال-ئی»(Dall-E) شرکت OpenAI به شمار می‌رود که اکنون در چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT آن ادغام شده است.

هوش مصنوعی میدجرنی را مانند ChatGPT می‌توان با پیام‌های متنی ساده تحت کنترل قرار داد و همه چیز را از عکس‌های واقعی گرفته تا نقاشی تولید کرد. این فناوری از طریق برنامه چت «Discord» کنترل می‌شود و با پرداخت ۱۰ دلار در ماه در دسترس مشترکین قرار می‌گیرد.

«ساوت‌وست ایرلاینز»(Southwest Airlines) به مسافران امکان می‌دهد که بررسی دو چمدان را بدون هزینه بار انجام دهند و این امر آن را به یک خط هوایی مطلوب در میان مشتریان تبدیل کرده است.

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

از آنجا که بررسی رایگان چمدان مردم را به انتخاب کردن این خط هوایی ترغیب می‌کند، هوش مصنوعی پیش‌بینی کرده است که ساوت‌وست ایرلاینز می‌تواند در سال ۲۰۵۰ اتاقک‌هایی را به داخل هواپیما اضافه کند تا وسایل افراد را در خود جای دهند.

براساس پیش‌بینی هوش مصنوعی، پرواز با شرکت هواپیمایی «جت‌بلو»(JetBlue) می‌تواند تا سال ۲۰۵۰ یک تجربه علمی-تخیلی واقعی را ارائه دهد که با فراهم کردن یک صفحه نمایش بزرگ لمسی، موجبات سرگرمی مسافران را نیز فراهم کند.

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

این شرکت هواپیمایی در میان بسیاری از پروازهای دارای صندلی‌های راحت و نمایشگرهایی برای صندلی‌ها، مورد علاقه طرفداران تلقی می‌شود.

«دلتا ایرلاینز»(Delta Airlines) در گذشته به دلیل ارائه خدمات ضعیف مورد انتقاد قرار گرفته است . این انتقادها، موارد گوناگونی را از بی‌ادبی کارکنان گرفته تا نادیده گرفتن مسافران در بر می‌گیرند.

داخل هواپیمای مسافربری در آینده این شکلی می‌شود/ عکس

هوش مصنوعی میدجرنی براساس این گزارش که در تیتر خبرها قرار گرفته، نشان داده است که شاید دلتا ایرلاینز مجبور شود کارکنان انسان را با ربات‌هایی جایگزین کند که از راهرو عبور می‌کنند و به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا