فناوری

این گوشی استاد عکاسی در شب می‌شود؟/ عکس

این گوشی استاد عکاسی در شب می‌شود؟/ عکس

اوپو و سونی برند جدیدی به نام لیتیا (Lytia) بنیان‌گذاری کرده‌اند که روی حسگر تصویر متمرکز است. به‌موجب همکاری این دو برند، سونی قرار است حسگرهای دو لایه را به گوشی‌های اوپو بیاورد. به ادعای اوپو، حسگر جدید «عصر جدید عکاسی محاسباتی» را رقم می‌زند.

پوستر سنسور تصویر لیتیا سونی

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی برند لیتیا در شبکه‌ی اجتماعی ویبو، حسگر جدید که ExmorT IMX 888 نام دارد و در دسته‌ی حسگرهای Stacked CMOS قرار می‌گیرد به دو لایه مجهز است. این حسگر نخستین‌بار در گوشی پرچمدار Xperia 1 V استفاده شد. زومیت در بررسی گوشی اکسپریا ۱ مارک ۵ توانایی این گوشی را در زمینه‌ی عکس‌برداری تحسین کرد.

ساختار سنسور دولایه سونی برای عکس برداری

برند لیتیا افزون‌بر ExmorT IMX 888 دو حسگر دیگر به نام‌های IMX903 و IMX907 معرفی کرده است که ساختار مشابه دارند. این نوع حسگرها به‌دلیل جداسازی لایه‌ی ترانزیستور و فتودیود، نور بیشتری جذب می‌کنند و در محیط‌های تاریک عملکرد بسیار بهتری دارند. بدین ترتیب محصولات مجهز به این حسگرها به‌راحتی در فهرست بهترین گوشی از نظر دوربین قرار خواهند گرفت.

ویوو، زیرشاخه‌ی گروه تجاری BBK، اوایل سال ۲۰۲۳ از همکاری با برند لیتیا خبر داده بود. ویوو از حسگرهای جدید لیتیا در گوشی پرچمدار X100 استفاده خواهد کرد. فعلاً مشخص نیست که استفاده از حسگر دو لایه‌ی سونی چه تأثیری روی قیمت گوشی اوپو و قیمت گوشی ویوو می‌گذارد.

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا