فناوری

این کاربران می‌توانند تعداد لایک‌های خود را در «ایکس» پنهان کنند

این کاربران می‌توانند تعداد لایک‌های خود را در «ایکس» پنهان کنند

شبکه اجتماعی ایکس متعلق به ایلان ماسک، قابلیت جدیدی را برای کاربران پولی خود ارائه کرده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تب Likes موجود در پروفایل خود را از دید دیگران مخفی کنند. این تغییر در حالی رخ داده که تردز (Threads) و بلوسکای (Bluesky) به‌عنوان دو شبکه اجتماعی رقیب ایکس، در چند هفته گذشته امکان دیدن لایک‌های کاربران توسط خودشان را فراهم کرده بودند.

با این تغییر، همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، کاربران سرویس پولی ایکس در صفحه شخصی‌سازی پروفایل خود تنظیمات جدیدی را مشاهده خواهند کرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تب لایک‌های (Likes) پروفایل خود را از دید دیگران مخفی کنند. براساس گزارش TechCrunch در توضیحات این ویژگی آمده است: «تب لایک‌های پروفایل شما فقط برای خودتان قابل مشاهده خواهد بود. همچنین جدول زمانی Likes شما نیز از APIهای ایکس پنهان می‌شود. با این حال، لایک‌های فردی شما همچنان در پست‌ها قابل مشاهده خواهد بود.»

مخفی کردن تب Likes در ایکس

این کاربران می‌توانند تعداد لایک‌های خود را در «ایکس» پنهان کنند

تاکنون، لایک‌ها به‌صورت عمومی در دسترس بوده‌اند و کاربران ایکس با مراجعه به تب Likes در پروفایل هر کاربر، می‌توانستند لایک‌های او را مشاهده کنند. اما حالا ماسک مشوق دیگری به اشتراک پولی پلتفرم خود اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌ها را بدون نگرانی از اطلاع دیگران لایک کنند.

ماه گذشته نیز ایکس ویژگی جدیدی را برای مشترکین سرویس پولی خود ارائه کرده بود تا بتوانند تیک آبی خود را مخفی کنند.

برای مقایسه با سایر شبکه‌های اجتماعی، در تردز کاربران می‌توانند پست‌های لایک شده خود را از طریق برگه «Your Likes» صفحه تنظیمات مشاهده کنند و این پست‌ها به‌طور کاملاً خصوصی نمایش داده می‌شوند. در برنامه و وب‌سایت Bluesky نیز هرچند لایک‌ها به‌صورت کاملاً خصوصی نمایش داده می‌شوند، اما این شرکت اعلام کرده که لایک‌ها عمومی هستند و برنامه‌هایی که از API بلوسکای استفاده می‌کنند، می‌توانند برگه لایک‌ها را در پروفایل نشان دهند.

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا