بازی

Google I/O یا Google AI؟ مسئله این است!

Google I/O یا Google AI؟ مسئله این است!

مدل زبانی PaLM 2 گل سرسبد رویداد متمرکز بر هوش مصنوعی Google I/O بود. مدلی که از قدرت استدلال و منطقش از قبل بیشتر شده، براساس داده‌های چندزبانه متشکل از بیش از ۱۰۰ زبان آموزش دیده و قرار است خانواده‌ای از محصولات با قابلیت‌های مختلف را دربرگیرد.

این سیستم در نسخه‌های مختلف برای کاربران و سازمان‌ها عرضه خواهد شد و از نظر حجم داده‌ای که براساس آن آموزش دیده، به‌ترتیب از کوچک‌ترین به بزرگ‌ترین، چهار نسخه‌ به‌نام‌های Gecko، Otter، Bison و Unicorn را شامل می‌شود.

برای مثال، یکی از نسخه‌های 2 PaLM به‌نام «Med-PaLM 2» صرفا براساس داده‌های پزشکی آموزش دیده و به‌گفته‌ی گوگل، می‌تواند به سوالات مشابه آنچه در آزمون دریافت مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) دیده می‌شود، در حد «متخصص» پاسخ دهد.

نسخه‌ی دیگر 2 PaLM موسوم‌به «Sec-PaLM 2» نیز براساس داده‌های امنیت سایبری آموزش دیده و می‌تواند «رفتار اسکریپت‌های مخرب را توضیح دهد و به کاربران در شناسایی کدهای حاوی بدافزار کمک کند.»

سبک‌ترین نسخه‌ی PaLM 2 یعنی Gecko آنقدر کوچک است که می‌تواند روی گوشی‌های هوشمند اجرا شود و در هر ثانیه ۲۰ توکن، معادل حدودا ۱۶، ۱۷ کلمه را پردازش کند. این مدل اگرچه قابلیت‌های محدودتری از نسخه‌های بزرگ‌تر ارائه می‌دهد، چون به‌صورت محلی اجرا می‌شود، دغدغه‌های حریم شخصی کمتری به‌همراه دارد.

۵- گوگل سرانجام چت‌بات هوش مصنوعی را به موتور جستجو آورد

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا