اینترنت

کرونا امیکرون کودکان را کمتر در معرض بیماری شدید قرار می‌دهد

کرونا امیکرون کودکان را کمتر در معرض بیماری شدید قرار می‌دهد

دانشمندان در تحقیقی که هنوز مورد همتاداوری قرار نگرفته، متوجه شده‌اند که گونه امیکرون ویروس کرونا نسبت به دلتا، کمتر باعث بیماری شدید در کودکان می‌شود.

محققان داده‌های نزدیک به 80 هزار کودک آمریکایی زیر 5 سال که برای اولین بار مبتلا به کرونا شده‌اند، از جمله بیش از 7 هزار مورد مربوط به اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه (زمانی که امیکرون به عنوان گونه غالب شناخته شده بود) را بررسی کرده‌اند.

خطر کمتر امیکرون برای کودکان

پس از در نظر گرفتن سایر عوامل خطرآفرین، مانند شرایط پزشکی و شرایط اجتماعی-اقتصادی، محققان متوجه شدند کودکانی که همزمان با شیوع گونه امیکرون به این ویروس مبتلا شده‌اند، نسبت به کودکان مبتلا به گونه دلتا، 29 درصد نیاز کمتر برای مراجعه به بخش اورژانس، 67 درصد نیاز کمتر برای بستری شدن در بیمارستان، 68 درصد نیاز کمتر به مراقبت‌های ویژه و 71 درصد نیاز کمتر به استفاده از دستگاه برای تنفس داشته‌اند.

کرونا امیکرون کودکان را کمتر در معرض بیماری شدید قرار می‌دهد

با این حال، به دلیل انتقال سریع‌تر گونه امیکرون، تعداد کلی مراجعه به بخش‌های اورژانس، بستری شدن در بیمارستان، پذیرش ICU و استفاده از تنفس مکانیکی در کودکان ممکن است همچنان بسیار بیشتر از موارد مربوط به گونه دلتا باشد.

به گفته «رونگ زو»، رهبر اصلی این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه کیس وسترن رزرو، محققان در یافته‌های خود همچنین متوجه شدند که نرخ ابتلا به ویروس امیکرون و دلتا در بین کودکان رنگین پوست و اسپانیایی‌تبار این گروه سنی به طرز نامتناسبی بالاتر بوده است. او همچنین توضیح داد که کودکان زیر 5 سال در مقایسه با کودکان بزرگتر و بزرگسالان تمام گروه‌های سنی، بیشترین میزان ابتلا به امیکرون را داشته‌اند.

دانشمندان در پژوهش‌های خود همچنین به شواهد جدیدی دست پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد احتمال ابتلا به ویروس کرونا شدید در افرادی که نوع خاصی از ژن را به همراه دارند، کمتر است. در تحقیقات قبلی مشخص شده بود که گروه خاصی از ژن‌ها به نام خوشه ژنی OAS1/2/3 در خطر ابتلا به ویروس کرونا شدید نقش دارند و یک نسخه از آن خوشه که از نئاندرتال‌ها به ما منتقل شده، خطر بیماری‌های شدید را تا حدود 23 درصد کاهش می‌دهد.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا