اینترنت

داتین در 10 سالگی: از ارائه خدمات در 25 درصد بانک‌های کشور تا سهم 14 درصدی بیمه کشور

داتین در 10 سالگی: از ارائه خدمات در 25 درصد بانک‌های کشور تا سهم 14 درصدی بیمه کشور

داتین در ده سالگی خود آمارهایی از کسب‌وکار خود اعلام کرد. این شرکت به هشت بانک کشور خدمات ارائه می‌دهد و 15 هزار خودپرداز در سراسر کشور به سوئیچ بانکی داتین متصل هستند. این مجموع همچنین گفته که در بیش از ده هزار شعبه بانکی کشور خدمات داتین به مشتریان ارائه شده و بیش از 71 میلیون حساب بانکی از آنها خدمات دریافت کردند. همچنین داتین اعلام کرده سهم بازار 14 درصد از شبکه بیمه کشور را در اختیار دارد.

ده سالگی داتین

آمارهای بانکی داتین

داتین به عنوان بزرگترین زیرمجموعه هلدینگ فناپ شناخته می‌شود که راهکارهای نرم افزاری بانکی و مالی را به بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری و دیگر سازمان‌ها ارائه می‌کند. داتین چندی پیش ده ساله شد و به همین مناسبت کتابچه‌ای به اسم «داستان داتین» منتشر ساخته که در آن به آمار و ارقام قابل توجهی از فعالیت داتین اشاره شده است.

به طور کلی هشت بانک کشور خدمات مختلفی را از داتین دریافت می‌کنند و به جز این بانک‌ها برخی نهادها مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی و چندین شرکت بیمه و جاهایی مثل شرکت پتروشیمی پردیس و هلدینگ پارس آریان نیز از دیگر مشتریان داتین به حساب می‌آیند.

ده سالگی داتین
با نزدیک‌شدن به سال جدید در روزهای پایانی اسفندماه هر سال، تعداد تراکنش‌های بانکی هم به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.
سامانه‌های داتین در 27 اسفند 1399 از ساعت 6 صبح تا 12 شب، در هر ثانیه به طور میانگین بیش از 570 تراکنش مالی و تا پایان روز بیش از 37 میلیون تراکنش را پردازش کردند.

سامانه‌های داتین در 27 اسفند 1399 از ساعت 6 صبح تا 12 شب، در هر ثانیه به طور میانگین بیش از 570 تراکنش مالی و تا پایان روز بیش از 37 میلیون تراکنش را پردازش کردند. همچنین داتین اعلام کرده از هر پنج دستگاه خودپرداز در کشور یک دستگاه به سوئیچ بانکی داتین متصل است و این مساله باعث شده که ۱۲ هزار دستگاه در سراسر کشور به سوئیچ بانکی آنها متصل باشند. این عدد با احتساب خودپردازهایی که از طریق سوئیچ واسط به سوئیچ داتین متصل می‌شوند، به 15 هزار دستگاه می‌رسد.

داتین در بیش از ده هزار شعبه بانکی در کشور به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد و تا پایان آذر ماه ۱۴۰۰، بیش از 71 میلیون نفر از خدمات داتین استفاده کردند. بر اساس همین گزارش، حجم کل اطلاعات روی پایگاه‌های داده سامانه جامع بانکی داتین 3158 ترابایت معادل 3 پتابایت بوده است.

داتین در 10 سالگی: از ارائه خدمات در 25 درصد بانک‌های کشور تا سهم 14 درصدی بیمه کشور

آنطور که در این کتابچه آمده داتین برای رشد و توسعه خود از سال 98 دست به کار شده و محصولات مهمی را که نیز در طول سالها فعالیت خود عرضه کرده است. راهکارها و محصولات مهم داتین مانند «سامانه‌های بانکداری متمرکز»، «سامانه‌های پردازش تراکنش»، «سامانه‌های بانکداری مدرن»، «سامانه‌های بانکداری دیجیتال»، «سامانه‌های تحلیلی»، «راهکار جامع سازمانی»، «راهکار جامع بیمه‌گری»، «خدمات زیرساخت»، «خدمات مشاوره» و «خدمات مهاجرت داده و سامانه» از جمله این موارد هستند.

ده سالگی داتین

داتین تا پایان آذرماه 1110 همکار دارد که 48.8 درصد آن را آقایان و 51.2 درصد را خانم‌ها تشکیل داده‌اند.

داتین در صنعت بیمه

داتین با تامین زیرساخت چهار شرکت بیمه‌ای، سهم بازار 14 درصدی را از این صنعت در اختیار دارد و در میان شرکت‌های تولیدکننده راهکارهای بیمه‌گری در رتبه دوم قرار می‌گیرد. 

دو شرکت از مشتریان داتین در لیست 10 شرکت برتر بیمه کشور هستند و بیش از 11 میلیون و پانصد هزار بیمه‌نامه توسط نرم‌افزار داتین صادر شده است.

مسیر آینده داتین

ده سالگی داتین

مسیر آینده داتین نیز در این کتابچه ترسیم شده است. این مسیر آینده داتین که در افق 1403 ترسیم شده است، چشم‌انداز خود را توسعه «فراگیری مالی» قرار داده است تا همه افراد جامعه به خدمات مالی هوشمند دسترسی آسان داشته باشند. در این بوم استراتژی، ماموریت داتین توسعه و توانمندسازی زیست‌بوم صنعت مالی بر مبنای فناوری و داده‌ها است و داتین ارزش‌های خود را بر مبنای «قابلیت اعتماد»، «نتیجه‌گرایی»، «انعطاف‌پذیری»، «هم‌آفرینی»، «نوآوری» قرار داده است.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا