اینترنت

رئیس سازمان ثبت احوال خبر داد: راه اندازی مجدد خط تولید کارت ملی هوشمند

رئیس سازمان ثبت احوال خبر داد: راه اندازی مجدد خط تولید کارت ملی هوشمند

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، با بیان اینکه خط تولید کارت هوشمند ملی مجددا راه‌اندازی شده از صدور بیش از 250 هزار قطعه کارت هوشمند ملی با استفاده از تکنولوژی داخلی خبر داد.

«هاشم کارگر» با تاکید بر اینکه خط تولید کارت ملی هوشمند دوباره در کشور راه‌اندازی شده، گفت: «بیش از ۲۵۰هزار قطعه کارت ملی هوشمند با تکیه بر ظرفیت های داخل کشور و بر اساس برنامه ریزی انجام شده برای انجام تعهدات سازمان صادر شده است.»

به گفته او سرعت گرفتن این روند و انجام تعهدات  از اولویت‌های مهم و کوتاه مدت سازمان ثبت‌ احوال به شمار می رود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور همچنین با اشاره به سازماندهی دوباره امکانات و بسیج ظرفیت‌های موجود در داخل کشور، گفت: «حمایت و پیگیری های مستمر وزیر کشور، در احیای این فرآیند بسیار موثر و حیاتی بوده است.»

کارت‌هایی که از سال 97 جامانده

علاوه بر اعلام این خبر از سوی رئیس سازمان ثبت احوال کشور، کمتر از دو ماه قبل، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد اگر تحریم و برخی موانع بر سر تامین منابع ارزی نبود، کارت‌های ملی مردم به دست آن‌ها می‌رسید. 

«سیف الله ابوترابی» با حضور در یک برنامه رادیویی، در خصوص وضعیت کارت‌های ملی هوشمند گفت:«کارت‌هایی که از سال 97 یا 98 ثبت‌نام کرده‌اند تا الان به دست‌شان نرسیده است. ما تا قبل از پایان سال 96 و آغاز سال 97، بدنه کارت را وارد می‌کردیم و زمان صدور را تا 15 روز کاهش دادیم. یعنی 2.5 میلیون کارت را صادر کردیم. اما به دلیل مشکلاتی مثل تحریم و تامین اعتبار ارزی برای انتقال وجه به خارج از کشور ،که همه بدنه کشور را درگیر خود کرده است، دوستان به تولید داخل روی آوردند.»

تاخیر در تحویل کارت ملی هوشمند از آن دست ماجراهایی است که در زندگی روزمره مردم نقش پررنگی دارد و بسیاری از امور اداری، از جمله امور بانکی را دچار اختلال کرده است. هرچند شهروندانی که در حال حاضر به کارت هوشمند ملی هم دسترسی دارند، همچنان از امکانات آن به طور جدی استفاده نمی‌کنند، یا بهتر بگوییم امکان استفاده آن وجود ندارد.

حالا بعد از اعلام رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره راه‌اندازی دوباره خط تولید کارت ملی هوشمند باید دید آیا شهروندانی که از سال 97 و حتی قبل‌تر از آن ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را انجام داده‌اند، موفق به دریافت کارت ملی هوشمند خود خواهند شد یا خیر.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا