تکنولوژی

خرابی های رایج اپل واچ

خرابی های رایج اپل واچ

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

اپل­ واچ در عین امکانات فوق‌العاده‌ای که دارد همچنان یک ابزار دیجیتال است که ممکن است خراب شود. این خرابی‌ها گاه ممکن است واقعا آزاردهنده باشند، به‌ویژه اگر تازه این وسیله را خریده باشید. بااین‌حال، تعمیر اپل واچ در بسیاری موارد ممکن است ساده باشد. ال سی دی اپل واچ یکی از قطعات آن است که بیشترین خرابی از آن گزارش شده است. در رتبه بعدی نیز باتری اپل واچ قرار می‌گیرد.

در این مقاله چهار خرابی رایج اپل ­واچ را معرفی کرده و راه‌هایی نیز برای تعمیر آن‌ها ارائه می‌کنیم. درصورتی‌که اپل­ واچ­تان خراب شده است، شاید در این مقاله راه‌حل آن را بیابید.

جفت نشدن (pairing) اپل واچ و آیفون

اپل ­واچ و آیفون در حالت معمول به‌خوبی با یکدیگر جفت می‌شوند. با این‌حال در برخی موارد ممکن است ارتباط آن‌ها قطع شود. در این صورت، راه‌حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند.

درصورتی‌که با گزینه viewfinder در آیفون نتوانستید اپل­ واچ را پیدا کنید، جفت کردن دستی را امتحان کنید. برای این کار در صفحه pairing بر روی pair apple watch manually کلیک کرده و دستورات آن را دنبال کنید.

قدم بعدی برای تعمیر اپل واچ در این حالت، راه‌اندازی مجدد اپل ­واچ و آیفون است. برای این کار، کلید کناری اپل ­واچ را تا زمان ظاهر شدن عبارت slide to power off بر روی LCD آن فشار دهید. سپس انگشت خود را روی صفحه بکشید. پس از چند ثانیه، همین دکمه را فشار داده تا دستگاه دوباره روشن شود.

در صورت ادامه داشتن مشکل، باید network settings آیفون را ریست کنید. برای این کار، مسیر را زیر پی بگیرید:

 • Settings
 • General
 • Reset
 • Reset network settings

پس از این کار، مجددا اطلاعات مربوط به wifi خود را در network settings وارد کنید.

درنهایت و درصورتی‌ که هیچ‌کدام از این راه‌کارها عمل نکردند، بهتر است اپل­ واچ خود را ریست کنید. پیش ­از­ آن اما نسخه‌ای از اطلاعات خود را در iCloud به‌عنوان پشتیبان، تهیه کنید.

مشکلات مربوط به باتری اپل واچ

درصورتی‌که نماد رعدوبرق سبزرنگ شارژ شدن باتری اپل واچ را درحالی‌که به شارژر متصل است نمی‌بینید، راه‌های زیر را امتحان کنید:

ابتدا باید مطمئن شوید که کابل شارژ، پایه شارژ و دوشاخه آن به‌درستی کار می‌کنند. برای این منظور، ابتدا پایه شارژ دیگری را امتحان کنید. همچنین، ممکن است مشکل از پریز دیوار باشد. در قدم بعدی باید تمیز بودن درگاه شارژ و اتصال محکم و کامل اپل­واچ در آن را چک کنید.

درصورتی‌که هیچ‌کدام از راه‌های مطرح‌شده مشکل را برطرف نکردند، تنها راه چاره، راه‌اندازی مجدد و سخت‌افزاری دستگاه است. برای این کار، دکمه‌های کناری و digital crown را تا زمان ظاهر شدن لوگوی اپل روی ال سی دی اپل واچ ، نگه‌دارید.

درصورتی‌که مشکل همچنان ادامه داشت احتمالا عمر باتری اپل واچ به پایان رسیده است و باید با مراجعه به مراکز تعمیر اپل واچ، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

خرابی های رایج اپل واچ

مشکلات مربوط به ال سی دی اپل واچ

مهم‌ترین قسمت اپل­ واچ، صفحه‌نمایش آن است. روشن نشدن این صفحه می‌تواند مربوط به مشکلی جزئی یا اساسی باشد.

اولین راه‌حل این مشکل، راه‌اندازی مجدد سخت‌افزاری دستگاه است که در قسمت خرابی باتری اپل واچ ، روش انجام آن را توضیح دادیم. درصورتی‌که مشکل ادامه پیدا کرد، قدم بعدی unpair کردن اپل ­واچ و آیفون از یکدیگر است. این کار را می‌توانید از طریق آیفون با طی کردن مراحل زیر انجام دهید:

 • به برنامه watch بروید
 • بر روی My watch بزنید
 • سپس حرف i (کوچک) را فشار دهید
 • Unpair apple watch را انتخاب کنید

روشن نشدن ال سی دی اپل واچ می‌تواند در خرابی باتری آن نیز ریشه داشته باشد. برای تشخیص این موضوع، آن را روی پایه شارژ قرار دهید. درصورتی‌که LCD روشن شد، مشکل از باتری است.

اگر هیچ‌کدام از راه‌های گفته‌شده، مشکل را حل نکرد؛ به‌احتمال‌زیاد ال سی دی اپل واچ مشکلی اساسی دارد و باید تعمیر یا تعویض آن را به مراکز تعمیر اپل واچ بسپارید.

روشن نشدن اپل واچ با بالا بردن مچ

تعمیر اپل واچ در مواجهه با این مشکل ساده است. پیش از هرچیز از روشن بودن گزینه wake screen on wrist raise مطمئن شوید. در بسیاری مواقع، خاموش شدن این گزینه به‌صورت اتفاقی، باعث بروز این مشکل می‌شود. برای روشن کردن این گزینه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در اپل­واچ خود به setting رفته و روی general بزنید.
 • روی wake screen کلیک بزنید و wake screen on wrist raise را فعال کنید.

همچنین می‌توانید، فعال بودن این گزینه را از iPhone خود و به طریق زیر چک کنید.

 • در اپلیکیشن watch app روی general بزنید.
 • روی wake screen بزنید و مطمئن شوید که wake screen on wrist raise فعال است.

درصورتی‌که این راه‌کار مشکل را حل نکرد، یک بار حالت تئاتر و دیگر حالات اپل­واچ را خاموش و روشن کنید. در برخی موارد، حالات مختلف اپل­واچ ممکن است با ویژگی wake screen on the raise تداخل داشته باشند.

مشکلات مربوط به دیجیتال کراون

دیجیتال کراون دکمه‌ای است که بسیاری از دستورات اپل ­واچ از طریق آن اجرا می‌شوند. یکی از دلایل خرابی اصلی این دکمه، ورود گردوغبار و آلودگی به چرخ‌دنده‌های آن است. ازآنجاکه تمیز کردن داخل اپل­واچ کمی مشکل است ابتدا ریستارت کردن سخت‌افزاری را امتحان کنید.

درصورتی‌که مشکل برطرف نشد، باید ابتدا اپل­واچ را خاموش و بند آن را بردارید. سپس آن را به مدت 10 الی 15 ثانیه زیر آب گرم نگه دارید. در این مدت، دیجیتال کراون را مرتبا چرخانده و همه جای آن را تمیز کنید. پس‌ازآن اپل­ واچ را با دستمال، خشک کرده و پس از چند ساعت، روشن کنید.

اگر دکمه Digital crown همچنان روشن نشد باید نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید.

خرابی های رایج اپل واچ

خرابی های رایج اپل واچ در یک نگاه

هرروز گجت­های مختلفی وارد زندگی انسان می‌شوند. یکی از این گجت­ها اپل ­واچ است. علی‌رغم کارایی فوق‌العاده، این وسیله خرابی‌های رایج خود را نیز دارد. روشن نشدن ال سی دی اپل واچ ، مشکلات مربوط به باتری اپل واچ و جفت نشدن با آیفون، ازجمله این خرابی‌های رایج هستند.

در بسیاری موارد با تمیز کردن، راه‌کارهای نرم‌افزاری یا راه‌اندازی مجدد سخت‌افزاری، می‌توان این مشکلات را برطرف کرد. در غیر این صورت، ناچار از مراجعه به مراکز تعمیر اپل واچ به‌منظور تعویض یا تعمیر قطعات خراب آن هستیم.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

بامن

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا