اینترنت

همراه اول هک شدن شاد را تکذیب کرد

همراه اول هک شدن شاد را تکذیب کرد

تیم پشتیبانی شاد با تکذیب هک شدن این برنامه توسط دانش‌آموزان، از کاربران خواست این برنامه را از سایت رسمی شاد یا استورهای معتبر نصب کنند.

چند روز گذشته خبر هک شدن شاد توسط دانش‌آموزان منتشر شد. این در حالی است که تیم فنی و پشتیبانی شاد با تکذیب این موضوع از کاربران درخواست کرد به‌منظور جلوگیری از کلاهبرداری، از نصب نسخه‌های جعلی شاد، نظیر «شاد مخصوص امتحانات» یا هرگونه اپ دیگری خودداری کرده و نسخه جدید را فقط از طریق سایت shad.ir و یا استورهای معتبر نصب کنند.

بر اساس واکنش همراه اول، این شبکه با توجه به فرآیندهای احراز هویت و همچنین براساس تدابیر فنی انجام شده توسط تیم فنی، به راحتی هک نمی‌شود و آنچه تحت عنوان «هک شاد» در برخی رسانه‌ها مطرح شده، در اصل کلاهبرداری با استفاده از اکانت‌های جعلی است.

کاربران شاد می‌توانند با مراجعه به بخش «تنظیمات» و لمس گزینه «دستگاه‌های فعال» در قسمت «حریم خصوصی و امنیت»، دسترسی‌های غیرمجاز به حساب کاربری خود را قطع کنند.

در حال حاضر، ۲۰میلیون کاربر در سامانه شاد عضو هستند که به‌گفته مقامات آموزش و پرورش به‌طور میانگین روزانه ۱۰میلیون نفر از این شبکه استفاده می‌کنند. مخاطبانی که میانگین سنی آنها ۱۳سال است و سوء‌استفاده از حساب‌های کاربری‌شان برای سارقان مجازی جذابیت دارد. همین موضوع هم منجر به توجه بیشتر برای افزایش امنیت دسترسی به شاد شده است.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا