تکنولوژی

معرفی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور و تفاوت آن با دیگنیتی پرایم

معرفی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور و تفاوت آن با دیگنیتی پرایم

دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور محصول مونتاژی جدیدی است که در آینده نزدیک شاهد جولان آن در خیابان ها خواهیم بود. دیگنیتی به سبب ظاهر زیبا و مشخصات فنی و امکانات رفاهی مناسب، محبوبیت بسیاری را در بازار ایران به دست آورده است.

با اینکه مدت زیادی از معرفی دیگنیتی پرایم نگذشته، ولی ظاهرا بهمن موتور قرار است مدل جدیدتری به نام پرستیژ را در تابستان سال جاری روانه بازار کند. پرستیژ از جنبه‌های مختلف نسبت به مدل پرایم برتری داشته و به احتمال زیاد مورد استقبال بیشتر خریداران قرار می‌گیرد.

دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور
دیگنیتی پرستیژ

دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور در واقع نسخه فیس لیفت پرایم است که سپرهای عقب و جلو و همین‌طور جلوپنجره آن تغییر یافته است. امکانات درون کابین نیز بهبود پیدا کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به کاربرد سیستم صوتی Pioneer اشاره کرد.

ولی مهم‌ترین تفاوت پرستیژ نسبت به پرایم، مشخصات فنی موتور است. پرایم از موتور توربوی 1.5 لیتری استفاده می‌کند، حال آنکه قدرت پرستیژ از طریق یک موتور توربوشارژ 2 لیتری تأمین می‌شود. این موتور، به سیستم پاشش مستقیم سوخت مجهز بوده و حداکثر قدرت آن به 230 اسب بخار (با گشتاور 360 نیوتن متر) می‌رسد که از طریق گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها وارد می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور
نمای جلو و عقب دیگنیتی پرستیژ

سایر مشخصات و همین‌طور قیمت دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور هنوز به طور قطعی اعلام نشده است. ولی می‌توان انتظار داشت مدل جدید با قیمت بیشتری نسبت به نسخه پرایم در دسترس خریداران قرار گیرد.

جدول زیر، تفاوت پرستیژ و پرایم را از لحاظ مشخصات فنی موتور نشان می‌دهد.

مشخصات/ مدل خودرو دیگنیتی پرستیژ دیگنیتی پرایم
موتور 2.0 لیتری توربو 1.5 لیتری توربو
قدرت موتور 231 اسب بخار 148 اسب بخار
حداکثر گشتاور 355 نیوتن متر 220 نیوتن متر
گیربکس شش سرعته اتوماتیک اتوماتیک CVT
مصرف ترکیبی اعلام نشده 7.3 لیتر

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا