فناوری

گوگل به دنبال ساخت هدست واقعیت افزوده با کد Project Iris

گوگل به دنبال ساخت هدست واقعیت افزوده با کد Project Iris

مجله خبری بیکینگ – به نظر می‌رسد گوگل بار دیگر به دنبال توسعه یک هدست واقعیت افزوده (AR) است که با کد Project Iris شناخته می‌شود. گفته می‌شود نمونه‌های اولیه هدست AR گوگل از دوربین‌های رو به بیرون برای ارائه تصاویر استفاده می‌کنند که با گرافیک‌های کامپیوتری ترکیب می‌شوند.

براساس گزارش سایت فون آرنا، دو منبعی که خواستند نامشان فاش نشود گفتند که نمونه‌های اولیه این دستگاه، در تاسیساتی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ساخته می‌شوند و شبیه یک عینک اسکی هستند. جالب‌تر اینکه ظاهراً این دستگاه نیازی به اتصال سیمی به منبع برق خارجی ندارد و از تراشه سفارشی گوگل (Tensor) که گوشی‌های هوشمند پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را هدایت می‌کند، بهره می‌برد.

همچنین شبیه به جدیدترین گوشی‌های پیکسل، این هدست روی اندروید اجرا می‌شود. اگرچه فهرست‌های شغلی اخیر نشان می‌دهد که گوگل روی یک سیستم‌ عامل منحصر به فرد کار می‌کند. در ماه دسامبر، مارک لوکوفسکی رئیس سابق بخش سیستم عامل واقعیت ترکیبی در متا، عنوان جدید خود را به عنوان مدیر مهندسی سیستم عامل در گوگل (از طریق پست لینکدین) فاش کرد. لوکوفسکی گفت که نقش من رهبری تیم سیستم عامل برای واقعیت افزوده در گوگل است.

هدست گوگل

لیست مشاغل مورد درخواست گوگل به توسعه یک سیستم عامل جدید و عینک هوشمند اشاره دارد. مطابق گزارش‌های منتشر شده، گوگل می‌تواند هدست AR خود را در سال ۲۰۲۴ عرضه کند و در حالی که گفته می‌شود برخی از اعضای تیم پیکسل در توسعه این هدست نقش دارند، هنوز مشخص نیست که آیا دستگاه نام پیکسل را با خود به همراه خواهد داشت یا خیر.


بیشتر بخوانید

  • تاخیر دوباره در عرضه هدست واقعیت ترکیبی AR/VR اپل

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا