فناوری

توضیحات اپل در خصوص به روز رسانی iOS ۱۵

توضیحات اپل در خصوص به روز رسانی iOS ۱۵

مجله خبری بیکینگ – اخیراً صحبت‌های زیادی در مورد سیستم عامل iOS مطرح شده است. گویا اپل با وجود پذیرش پایین نسخه iOS ۱۵، وصله‌های امنیتی iOS ۱۴ را متوقف می‌کند یا اینکه دیگر اجازه دانگرید به نسخه قبلی را نمی‌دهد.

به گزارش فون آرنا، به تازگی، یک سند پشتیبانی به اشتراک گذاشته شده توسط اپل، فاش کرده که دلایل بیشتری برای به روز رسانی سیستم عامل آیفون وجود دارد. هنگامی که اپل iOS ۱۵ را معرفی کرد، یک نقص امنیتی مهم را اصلاح کرد که می‌توانست برای دارندگان آیفون خطرناک باشد. این نقص به برنامه‌های شخص ثالث مخرب اجازه می‌داد تا تنظیمات حریم خصوصی کاربران را نادیده گرفته و اطلاعات خصوصی Apple ID آن‌ها را فاش کنند.

سند پشتیبانی اپل می‌گوید که به روز رسانی iOS ۱۵، که در سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شد، محدودیت‌های سندباکس اضافی در برنامه‌های شخص ثالث را بررسی می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده، به روز رسانی‌های iOS ۱۵، iPadOS ۱۵ و همچنین watchOS ۸.۰ به جلوگیری از آسیب‌ پذیری بالقوه خطرناک دیگری کمک کردند که می‌توانست منجر به دور زدن اولویت‌های حریم خصوصی کاربران توسط برنامه‌های شخص ثالث شود.

حریم خصوصی iOS ۱۵

البته تاکنون هیچ گزارشی از سوی اپل یا منابع دیگر مبنی بر سوء استفاده از این آسیب‌پذیری‌ها وجود نداشته است. همچنین به عنوان یک نکته جانبی اضافه شده، اپل نقص‌های امنیتی جدید افشا شده برای iOS ۱۴، iOS ۱۵.۱، macOS Big Sur ۱۱.۶.۱، macOS Big Sur ۱۱.۶، tvOS ۱۵ و tvOS ۱۵.۱ را در صفحات امنیتی خود اضافه کرده است.

با توجه به همه این اخبار، می‌توان گفت که به روز رسانی دستگاه به آخرین نسخه سیستم عامل، اگرچه گاهی اوقات به معنای تحمل اشکالات است، اما اگر به معنای ایمن بودن باشد، ارزشش را دارد.


بیشتر بخوانید

  • لو رفتن دروغ راننده حمل بار به وسیله AirTag اپل

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا