تکنولوژی

عرضه صدمین ورژن فایرفاکس به همراه ویژگی‌های متعدد جدید

عرضه صدمین ورژن فایرفاکس به همراه ویژگی‌های متعدد جدید

مرورگر فایرفاکس به واسطه عملکرد قدرتمند و پرسرعت خود همیشه نامی آشنا و مورد اطمینان در میان کاربران اینترنت محسوب می‌شده و از سوی دیگر همیشه در چشم رقبایی چون کروم حریف قابلی به شمار آمده است. حال پس از گذشت سال‌ها همراهی، صدمین نسخه این مرورگر با طیف متنوعی از ویژگی‌ها در دسترس قرار گرفته است.

کمپانی موزیلا اخیرا اعلام کرد که فایرفاکس 100 به شکل رسمی در دسترس است و ویژگی‌های زیادی جهت بهبود بخشیدن قابلیت‌های ویدئویی را به همراه دارد که شامل مواردی چون پشتیبانی از زیرنویس در حالت تصویر در تصویر، پشتیبانی از ویدئوهای HDR در macOS و پشتیبانی از ویدئوهای AV1 در ویندوز می‌شوند.

تنها چند ماه پس از آن که کروم صدمین ورژن خود را منتشر کرد موزیلا نیز در حال گذشتن از این نقطه عطف است و ظاهرا قصد دارد رسیدن به صدمین نسخه را با ویژگی‌های جدید مذکور و حتی قابلیت‌های ریزتری مانند نوار پیمایش باریک‌تر برای کاربران ویندوز و لینوکس جشن بگیرد.

انتشار صدمین ورژن از فایرفاکس

سایر اطلاعات از صدمین نسخه فایرفاکس

گفتنی است که فایرفاکس 100 در اولین باری که اجرا می‌شود این مورد را بررسی می‌کند که آیا زبان مرورگر با زبان سیستم‌عامل همخوانی دارد یا خیر، سپس به کاربر پیشنهاد می‌دهد تا یکی از گزینه‌های زبان را انتخاب کند.

چنین موردی می‌تواند برای کاربرانی که آشنایی کمتری با علوم کامپیوتری دارند مفید واقع شود زیرا گزینه‌های انتخاب زبان اکثر اوقات در اعماق صفحات تنظیمات یک نرم‌افزار مدفون می‌شوند و دسترسی به آنها کمی دشوار است.

قابلیت زبانی دیگری که به فایرفاکس 100 اضافه شده این امکان را ایجاد می‌کند که «بررسی تلفظ» به طور همزمان در چندین زبان استفاده شود. برای اضافه کردن زبان‌های دیگر به این قابلیت تنها کافیست که زبان مورد نظر را از منوی کادر متن (با راست کلیک) انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که در اینجا می‌توانید تمامی تغییرات صورت گرفته در تازه‌ترین ورژن فایرفاکس را مطالعه کنید، همچنین در صورت تمایل می‌توانید نسخه 100 را از اینجا دانلود کنید یا در صورت داشتن نسخه پیشین به بخش تنظیمات مراجعه کنید و مرورگر را به روزرسانی کنید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا