تکنولوژی

کانترپوینت: اپل همچنان صدرنشین فروش موبایل در فصل اول 2022 آمریکا

کانترپوینت: اپل همچنان صدرنشین فروش موبایل در فصل اول 2022 آمریکا

بر اساس گزارش موسسه کانترپوینت، بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده طی فصل اول سال 2021 با تقاضای غیرمعمول و بالایی مواجه بود. اما در فصل اول 2022 وضعیت متفاوت شد و فروش موبایل در این کشور کاهش ۶ درصدی روبرو شده است. اما اپل همچنان صدرنشینی فروش را به خود اختصاص داده است.

میزان فروش گوشی های هوشمند و وضعیت بازار موبایل در آمریکا طی سه ماهه اول سال 2022 در گزارش جدید مورد بررسی قرار گرفته است. طبق این گزارش، میزان فروش گوشی‌های موبایل به دلیل وضعیت همه‌گیری کرونا در مجموع با کاهش 6 درصدی روبه‌رو شده و اپل همچنان صدرنشین این بازار محسوب می‌شود.

اپل همچنان صدرنشین بازار فروش گوشی

فروش گوشی موبایل در آمریکا

با این حال، رتبه اول بازار موبایل ایالات متحده همچنان متعلق به اپل است؛ جایی که 47 درصد از گوشی‌های فروخته شده طی این سه‌ماهه متعلق به کوپرتینویی‌هاست. رتبه دوم نیز به سامسونگ با سهم 28 درصدی تعلق گرفته است. موتورولا نیز به لطف تحولات خود در چند وقت اخیر، با سهم 12 درصدی رتبه سوم را از آن خود کرده است.

به طور دقیق‌تر، بیش از 80 درصد فروش اپل مختص به سری آیفون 13 بوده و درآمد این کمپانی طی بازه زمانی مذکور از 14 میلیارد دلار عبور کرده است. با این وجود، اپل حدود 7 درصد از سهم فروش گوشی بازار ایالات متحده را از دست داده که این خبر خوبی برای کوپرتینویی‌ها نیست.

مدیر تحقیقات موسسه Counterpoint می‌گوید که میزان فروش گوشی‌های پریمیوم و رده بالا طی این بازه کاهش پیدا کرده است؛ همچنین تنگناهای ایجاد شده در عرضه گوشی‌های 4G و 5G روی این موضوع اثرگذار بوده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش به خروج ال‌جی از بازار موبایل اشاره شده که سهم فروش گوشی‌های آن میان برندهای مختلف بازار تقسیم شده است. از این موضوع به عنوان یکی از دلایل موفقیت موتورولا و دیگر برندهای فعال کوچک در این کشور مانند وان‌پلاس و گوگل یاد شده است. همچنین کاربران زیادی هستند که هنوز از گوشی‌های 2G و 3G استفاده می‌کنند و به‌زودی به محصولات جدید با پشتیبانی از شبکه 4G و 5G روی می‌آورند که این امر باعث افزایش فروش گوشی‌های هوشمند خواهد شد.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا