رمز ارز

تتر، همچنان استیبل کوین پیشتاز بازار است

در بحبوحه چالش های سایر استیبل کوین ها، ارزش بازار تتر، استیبل کوین محبوب (USDT) افزایش یافت. سایر استیبل کوین ها، از جمله USD Circle (USDC) و MakerDAO’s DAI برای مدت کوتاهی در آخر هفته درگیری هایی داشتند.

در نتیجه افزایش سهم بازار Tether، بایننس USD (BUSD)، شاهد کاهش سهم از بازار استیبل کوین بود. این استیبل کوین توسط شرکت پاکسوس تراست مستقر در ایالات متحده منتشر شد.

در سال ۲۰۲۳، تاکنون BUSD تقریبا نیمی از ارزش بازار خود را از دست داد و به حدود ۸ میلیارد دلار رسید. در حالی که USDC با ۱۱ درصد کاهش به ۳۹ میلیارد دلار رسید.

از سوی دیگر، به نقل از کریپتونیوز، ارزش بازار تتر در سال جاری با ۱۰ درصد افزایش به ۷۳ میلیارد دلار رسید. این نشان می دهد که تقریباً دو برابر بزرگ‌تر از USDC است و دومین استیبل کوین بزرگ در بازار است.

آخرین افزایش ارزش بازار تتر پس از آن اتفاق می ‌افتد که رقیب اصلی آن USDC در آخر هفته ای که گذشت، مقادیر زیادی از ارزشش را از دست داد. این کاهش زمانی اتفاق افتاد که اخباری مبنی بر اینکه Circle، شرکت صادرکننده USDC، ۳.۳ میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار ذخایر USDC در بانک سیلیکون ولی ورشکسته دارد، منتشر داد.

SVB در ۱۰ مارس سقوط کرد، اما دولت ایالات متحده بعداً به کمک آمد و تضمین کرد که همه سپرده گذاران دوباره به پول خود می رسند. بنابر گزارشات بیکینگ، کمک مالی دولت عملاً USDC را نجات داد، که بعداً به قیمت ثابت ۱ دلاری خود بازگشت.

حتما بخوانید :

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا