رمز ارز

ابراز تمایل ایلان ماسک برای خرید بانک مشکل دار سیلیکون ولی

روز جمعه، ۱۰ مارس، رگولاتورهای بانکی کالیفرنیا از تعطیلی گروه مالی بانک سیلیکون ولی SVB)) خبر دادند. SVB دومین بانک پس از Silvergate Capital است که طی یک هفته تعطیلی خود را اعلام کرد.

طبق اخبار کوین گیپ، مین لیانگ تان پیشنهاد کرد که توییتر باید خرید SVB و تبدیل آن به یک بانک دیجیتال را در نظر بگیرد. جالب اینجاست که ایلان ماسک به آن پاسخ داد و گفت:

 من برای این ایده آماده هستم.

در حقیقت این اقدام تنظیم‌ کننده ‌های بانکی کالیفرنیا برای محافظت از سپرده ‌گذاران است. چراکه وام ‌دهنده استارت‌آپ با یک بحران بزرگ مواجه است. البته چیزی در مورد برنامه های ایلان ماسک با بانک سیلیکون ولی مشخص نیست.

با این حال، ماسک مشتاق ساخت هر اپلیکیشن جدیدی برای توییتر است. اگر ماسک زیرساخت های بانکی را از طریق خرید SVB آماده کند، می تواند برای توییتر بسیار مفید باشد. علاوه بر این، ماسک اخیراً ماموریت خود را برای تبدیل توییتر به بزرگترین موسسه مالی به اشتراک گذاشت.

ماسک در مصاحبه ای با مایکل گرایمز، مدیر اجرایی مورگان استنلی در اوایل این هفته در ۷ مارس گفت:

من فکر می کنم که تبدیل شدن به بزرگترین موسسه مالی در جهان، تنها با ارائه گزینه های پرداخت راحت به مردم امکان پذیر است.

طرفدار قدرتمند دوج کوین گفت که او در حال برنامه ریزی برای ارائه یک “تجربه مالی قدرتمند” است که برتر از PayPal است. بنابراین ماسک ممکن است به خرید بانک سیلیکون ولی فکر کند. البته، تیم او باید دارایی‌ های بانک را بررسی کند و ببیند این بانک تا چه حد می‌ تواند به توییتر در این زمینه کمک کند.

تعطیلی بانک سیلیکون ولی و تاثیرات آن بر کریپتو

تعطیلی بانک SVB علاوه بر ریپل، ممکن است بر سایر بخش های دیگر صنعت کریپتو نیز تاثیر بگذارد. طبق گزارش ها، استیبل کوین های USDC و Circle، در معرض عمده اثرات تعطیلی بانک SVB قرار دارند.

از سوی دیگر، صادرکننده تتر نیز تایید کرد که آنها به هیچ وجه تحت تاثیر مشکلات تعطیلی SVB قرار ندارند.

برخی از دیگر بازیگران فضای بلاک چین که به بانک سیلیکون ولی ارتباط دارند عبارتند از Blockchain Capital، Castle Island Ventures، Dragonfly و Pantera. طبق گزارشات بیکینگ، اینها همگی با بانک ارتباط داشتند.

حتما بخوانید :

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا