فناوری

واتساپ شبیه‌تر از هر زمانی به تلگرام / عکس

واتساپ شبیه‌تر از هر زمانی به تلگرام / عکس

کپی کاری‌های مارک زاکربرگ و شرکت متا از پیام رسان محبوب تلگرام، هیچ وقت تمام نمی‌شود! اخیرا متا از ایجاد قابلیت پروکسی در واتساپ خبر داده بود و سپس چیزی شبیه به کانال‌ تلگرام را به اینستاگرام آورد. حالا قرار است که قابلیت ساختن کانال هم در آینده‌ای نزدیک به واتساپ برسد.

خبر اضافه شدن قابلیت ساخت کانال در واتساپ، چیز جدیدی نیست و تقریبا چند سالی می‌شود که زمزمه‌های آن را شنیده‌ایم. اما به تازگی، اخباری مبنی بر اضافه شدن «بخش خبرنامه به واتساپ» منتشر شد که تقریبا حس و حالی از کانال‌های تلگرامی را تداعی می‌کند. اما این خبرنامه کجاست و از چه قسمتی باید آن را پیدا کنیم؟ اصلا به چه دردی می‌خورد و نهایتا چه زمانی به صورت کامل منتشر می‌شود؟

بخش چنل یا خبرنامه واتساپ کجاست و چگونه فعال می‌شود؟

بخش خبرنامه واتساپ، قرار است در قسمت استاتوس‌ها قرار بگیرد. یعنی بخش «وضعیت در واتساپ» در آینده، به دو قسمت تبدیل می‌شود و شما می‌توانید به صورت همزمان، استاتوس‌ها و کانال‌های واتساپ را ببینید. به محض اینکه «نسخه نهایی خبرنامه واتساپ» منتشر شود، شما می‌توانید پیام رسان واتساپ خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید و از این قابلیت لذت ببرید.

خبرنامه و چنل واتساپ چیست و به چه دردی می‌خورد؟

به احتمال زیاد، این بخش چیزی شبیه به گوگل دیسکاوری را در اختیار کاربران قرار دهد؛ البته با قابلیت‌های شخصی سازی بیشتر! همچنین می‌توانید طیف گسترده‌ای از گروه‌های مشخص را هم به «بخش چنل واتساپ» اضافه کنید و بر روی اخبار منتشر شده در این قسمت، کنترل بیشتری داشته باشید.

واتساپ شبیه‌تر از هر زمانی به تلگرام / عکس

چگونه در واتساپ کانال بسازیم؟

از آن جایی که کسب درآمد از واتساپ، تقریبا صفر است، بنابراین هیچ کسی حاضر نیست تا کانال‌هایی مثل کانال پروکسی واتساپ را به صورت رایگان راه اندازی کند! اضافه شدن کانال و خبرنامه به واتساپ، پای کسب درآمد را هم به این پیام رسان می‌کشاند و خبرهای خوبی را به همراه دارد! البته باید توجه کنید که اطلاعات شخصی ادمین‌های خبرنامه واتساپ به صورت محرمانه باقی خواهد ماند و دقیقا مثل کانال‌های تلگرامی، شما می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید دنبال کنید.

بخش کانال و خبرنامه واتساپ چه زمانی منتشر می‌شود؟

در حال حاضر، فقط یک تصویر از بخش کانال یا همان خبرنامه واتساپ منتشر شده است که این قابلیت را در نسخه بتا واتساپ و به صورت آزمایشی نشان می‌دهد. بد نیست بدانید که قابلیت‌های جدید واتساپ مثل ادیت پیام‌ها یا تبدیل کردن ویس به متن که به صورت آزمایشی تست می‌شدند، ابتدا به نسخه بتا می‌آمدند و سپس به صورت عمومی منتشر می‌شدند. حالا بخش کانال و خبرنامه واتساپ هم از همین روش تبعیت می‌کند و با حضور در نسخه بتا، احتمالا تا چند ماه دیگر به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا