فناوری

اشتباه بزرگ جنگنده اف ۲۲ در آسمان آمریکا

اشتباه بزرگ جنگنده اف ۲۲ در آسمان آمریکا


دریافت 3 MB

از تاریخ شنبه، ۱۱ فوریه، گروه آماتور ایلینوی، از بالون خود بی خبر است. به گفته یکی از کارشناسان:‌« به احتمال ۹۸٪، شیء ای که به آن شلیک شده است، همان بالون باشگاه ایلینوی باشد.»

دن بوون، مشاور بالون استراتوسفر در گفتگو با NPR گفت:«ما آماتورها قبل از ساقط شدن بالون یوکان، در حال تماشای K۹YO-۱۵ بودیم که به سمت آلاسکا می‌رفت.

بوون که ۱۲ سال است به تحقیق و طراحی بالون‌های کوچک، نظیر بالونی که توسط باشگاه ایلینوی استفاده می‌شد مشغول است و به آنها کمک می‌کند، گفت که آنها برای دنبال کردن K۹YO-۱۵ از یک وب‌سایت ردیابی استفاده می‌کردند. همچنین این وب‌سایت، امکان پیش‌بینی مسیر احتمالی بالون سرگردان را نیز دارد.

بوون گفت: «زمانی که پیش‌بینی‌ها نشان دادند ک K۹YO-۱۵ از آلاسکا به سمت یوکان در حال حرکت است، امیدوار بودیم که ردیابی نشود. اما لحظه‌ای که رهگیری یک شیء پرنده گزارش شد، ما می‌دانستیم که آن چیست و متعلق به چه کسی است!»

بووون در پاسخ به این سوال که آیا به نظر اون بالون Northern Illinois Bottlecap Balloon Brigade’s balloon در اثر شلیک ساقط شده است گفت:« قطعا بله!» و ادامه داد که این را با ۹۸٪ قطعیت و اطمینان می‌گوید.

اطلاعات بیشتر درباره این رویداد را در «اف ۲۲ به جای بالون جاسوسی اشتباهی به چه شلیک کرد؟» بخوانید.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا