فناوری

سلفی خلبان مشهورترین هواپیمای جاسوسی جهان در مرز فضا / عکس

سلفی خلبان مشهورترین هواپیمای جاسوسی جهان در مرز فضا / عکس

عکس منتشرشده صرف‌نظر از ارائه‌ی نمایی کمیاب از کابین هواپیمای درحال پرواز لاکهید یو-۲، اندازه‌ی بزرگ بالن چینی و محموله‌ی پیچیده و ماهواره‌مانندی را که در زیر آن آویزان است، نشان می‌دهد.

در تصویر، کلاه و لباس دارای فشار خلبان نیروی هوایی آمریکا در پیش‌زمینه به چشم می‌خورد و بالن زیر بال راست هواپیمای یو-۲ (بانوی اژدها) قرار دارد. خلبان‌های یو-۲ لباس‌های دارای فشار می‌پوشند تا درصورت ازدست‌رفتن فشار کابین در ارتفاعات بالا که هواپیما قادر به پرواز در آن‌ها است، از آن‌ها محافظت شود.

سلفی خلبان مشهورترین هواپیمای جاسوسی جهان در مرز فضا / عکس

در تصویر، پنل‌های خورشیدی آویزان‌شده از بالن و همچنین چندین جزئیات دیگر ازجمله آنچه ظاهرا آنتن بزرگ سفیدی در مرکز محموله است، دیده می‌شوند. برخی تجهیزات دیگر روی بالن به چشم می‌خورند، اما ماهیت دقیق آن‌ها مشخص نیست. وزارت دفاع آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که بالن توانایی مانور دارد؛ درنتیجه ممکن است برخی از تجهیزات دیده‌شده در عکس، پیشران‌های بالن باشند.

تصویر بالن علاوه‌بر ارائه‌ی دید واضح از محموله‌ی آن، نمای کافی از زمین زیر یو-۲ را نیز نشان داد تا کاربران توییتر بتوانند محل ثبت عکس را پیدا کنند. به‌گزارش اسپیس‌دات‌کام، براساس تجزیه‌وتحلیل یک کاربر توییتر، محل ثبت عکس ظاهرا تقریبا صد کیلومتری غرب شهر سنت لوئیس میزوری در نزدیکی شهر بلفلاور است.

برخی دیگر از کاربران از عکس برای تخمین اندازه‌ی بالن استفاده کرده‌اند. طبق یک توییت در ۲۲ فوریه از دکتر کریس کامبز، استاد ایرودینامیک در دانشگاه تگزاس در سن‌آنتونیو، سایه‌ی یو-۲ روی پوشش بالن، باید با اندازه‌ی واقعی آن متناظر باشد. از آنجا که هواپیما ۲۰ متر طول دارد، به‌نظر می‌آید که قطر بالن تقریبا ۴۰ است. این عدد با برآورد پیشین پنتاگون مطابقت دارد.

پس از ثبت عکس در چهارم فوریه، پنتاگون دستور داد تا بالون دور از سواحل کارولینای جنوبی ساقط شود. در آن زمان، بقایای بالن برای تجزیه‌وتحلیل بیشتر بازیابی شد.

5858

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا