اینترنت

اپل برای تامین قطعات خودرو برقی، شرکت‌های کره‌ای را بررسی می‌کند

اپل برای تامین قطعات خودرو برقی، شرکت‌های کره‌ای را بررسی می‌کند

انتظار می‌رود تا پایان سال 2022 تولید کننده اصلی خودرو اپل مشخص شود. اکنون گزارش‌هایی منتشر شده که بیان می‌کند غول فناوری برای پروژه خود در حال بررسی تولیدکنندگان کره‌ای است و شرکت‌های این کشور در حال رقابت با یکدیگر هستند.

همانطور که در گزارش‌های قبلی توضیح داده شده بود، اپل تا پایان سال 2022 شریک اصلی خود برای پروژه «اپل کار» (Apple Car) را معرفی خواهد کرد. اکنون در گزارش دیگری از Korea IT News عنوان شده که مدیران اپل در 11 دسامبر سال 2021 (20 آذر) از شرکت‌های خودروسازی کره جنوبی بازدید کرده و برای دومین بار با شرکت‌های داخلی این کشور مذاکراتی را انجام داده‌اند.

طبق این گزارش، اپل شریک جدید خود را در اواخر سال 2022 معرفی خواهد کرد و همچنین گفته شده که کوپرتینویی‌ها مذاکرات خود با یک تولیدکننده بزرگ را آغاز کرده‌اند، اما قصد دارند تا از چندین شرکت الکترونیک مستقر در کره جنوبی استفاده کند.

رقابت شرکت‌های کره‌ای برای تصاحب تجارت خودرو اپل

خودرو اپل

نشریه کره‌ای همچنین به نقل از منابع نامشخصی از صنعت خودروسازی توضیح می‌دهد که هم اکنون شرکت‌های متعددی در این کشور با هدف به دست آوردن کسب و کار اپل «کار گروه ویژه» خود را تشکیل داده‌اند. از طرفی دیگر، اپل قصد دارد کارهای خود را با پنهان کاری قابل توجهی انجام دهد و ظاهرا برخی شرکت‌ها به همین دلیل از همکاری با آن منصرف شده‌اند. به نقل از یک منبع ناشناس گزارش آمده است:

تجارت مربوط به خودرو اپل به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود. اگر توسط یکی از شرکت‌ها اطلاعاتی فاش شد، احتمالا آن شرکت از لیست تامین کنندگان احتمالی غول فناوری حذف خواهد شد. این امر با دقت بسیار بالایی رسیدگی می‌شود. شرایطی که اپل برای تجارت خود می‌خواهد بسیار سخت است و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های تولیدکنندگان حتی به شراکت فکر نمی‌کنند.

در انتها این گزارش توضیح داده شده که ظاهرا وجود چنین قوانین امنیتی سفت و سختی منجر عدم همکاری اپل با هیوندای برای ساخت خودرو اپل شده است.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا