تکنولوژی

گام اول برای ثبت شرکت در امارات

گام اول برای ثبت شرکت در امارات

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

مهاجرت به کشور امارات به علت رشد اقتصادی و شرایط رفاهی بسیار بالا ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده است. برای ثبت شرکت در امارات شما نیاز به مجوز ثبت شرکت دارید. مجوز مذکور انواع مختلفی را در بر می‌گیرد. از جمله: مجوز حرفه‌ای، مجوز صنعتی و مجوز تجاری هر کدام از این مجوزها شرایط خاصی را علاوه بر حوزه کاری مشخص برای متقاضیان در نظر گرفته است. به همین دلیل ما مطالبی در این رابطه برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای آینده خود بکنید.

کشور امارات یکی از مهم‌ترین قطب‌های توریستی در آسیا به شمار می‌رود. در دهه‌ اخیر رشد اقتصادی این کشور روند صعودی داشته ‌است. همچنین کشور امارات تلاش به سزایی در جهت بالا بردن رفاه شهروندان و از بین بردن کاستی‌های موجود نیز کرده است. مهاجرت به این کشور چه از طریق مهاجرت تحصیلی و چه از طریق ثبت شرکت در امارات یکی از بزرگ‌‌ترین آمال افراد بوده است. در نگاه نخست شاید فکر کنید که این کشور تنها برای آسیایی‌ها مقصدی دلچسب به شمار می‌رود؛ اما به دلیل قواعد طاقت فرسای مالیاتی در کشورهای اروپایی بسیاری از اروپاییان برای ادامه زندگی به این کشور آینده دار مهاجرت کرده‌اند.

ما در این نوشتار قصد داریم، ثبت شرکت در امارات را به عنوان یکی از شناخته‌ شده ترین طرق مهاجرت مورد بررسی قرار دهیم.

پیش از هرچیزی بهتر است با تعریف شرکت آشنا شویم:

شرکت، با تصمیم اشخاصی ( از دو نفر به بالا) برای ایجاد یک حوزه‌ی اقتصادی ایجاد می‌شود. مهم‌ترین ویژگی که اشخاص را متمایل به ایجاد شرکت می‌کند؛ این است که با کم کردن هزینه، سودی برای اعضای شرکت به ارمغان بیاید.

اولین قدم برای ثبت شرکت در امارات:

برای ثبت شرکت در هر نقطه‌ای از دنیا، نخستین گام، کسب مجوز می‌باشد. مقوله‌ی مجوز دارای زیر مجموعه‌های زیادی است. در ابتدا انواع آن را برای شما شرح می‌دهیم:

1.مجوز حرفه‌ای:

اگر سن شما بین 18 تا 60 سال است و قصد ثبت شرکت در امارات را دارید. مجوز حرفه‌ای می‌تواند نقطه خوبی برای آغاز مسیر شما باشد. البته فراموش نکنید که برای مجوز ثبت شرکت  باید حتما کفیلی در کشور امارات داشته باشید. کفیل در اینجا به چه معنایی است؟ وقتی شما قرار است. در کشوری که اقامت ندارید و بومی آن محسوب نمی‌شوید. شرکتی ایجاد کنید. باید یک فرد بومی ضمانت شما را جهت این اقدام بکند. علاوه بر این ممکن است، پس از ثبت شرکت در دبی شما برای مدتی درسال در این کشور نباشید؛ چرا که هنوز اقامت امارات را ندارید. در مدت زمان مذکور کفیل، مسئول اداره‌ی شرکت شما می باشد و باید هزینه‌ای را به طور سالیانه به حساب او واریز کنید، ولی توجه داشته باشید که امکانات کفیل محدود است و به هیچ وجه نمی تواند دسترسی به حساب شرکت شما داشته باشد.

 ثبت شرکت در امارات
ثبت شرکت در امارات

علاوه بر وجود کفیل و شرایط سنی، حوزه‌ی کاری شما نیز برای ثبت شرکت در امارات حائز اهمیت است. در ادامه تعدادی از مشاغلی که نیازمند مجوز حرفه ای برای تاسیس هستند را نام می‌بریم:

  • مشاغل حوزه دیجیتال مارکتینگ
  • مشاغلی که در حوزه حقوق فعالیت می کنند.
  • مشاغلی که در زمینه تجهیزات پزشکی هستند.
  • مشاغل حوزه خدمات زیبایی
  • مشاغلی حوزه مشاوره مالی
  • مشاغل که حوزه دیزاین دکوراسیون فعالیت دارند.

توجه داشته باشید برای شروع فعالیت در موارد مذکور داشتن مدرک تحصیلی مرتبط الزامی می باشد.

آخرین مورد در زمینه ی دریافت مجوز ثبت شرکت حرفه ای این است که شما باید پیش از اقدام برای مجوز، مکانی برای شرکت خود در نظر بگیرید.

2. مجوز صنعتی:

میانگین سنی برای دریافت  مجوز ثبت شرکت صنعتی نیز مانند مورد قبلی بین سنین 18 تا 60 سال می باشد. ممکن است این پرسش مطرح شود که این روش ثبت شرکت در امارات مناسب چه مشاغلی می‌باشد؟

در پاسخ باید گفت: برای انجام امور صنعتی، طی کردن مراحل مختلف تولیدی بر روی محصولات،  تهیه  و تولید مواد خوراکی در دست داشتن این مجوز،  الزامی می باشد. همانطور که می دانید کشور امارات یکی از سرچشمه های اصلی نفت، در جهان محسوب می شود. برای انجام هر نوع فعالیتی در حوزه این طلای سیاه،  شما باید مجوز صنعتی دریافت بکنید. در مورد مجوز حرفه ای گفتیم که کفیل هیچ گونه دخل و تصرفی در زمینه ی امور مالی شرکت شما نمی تواند داشته باشد، حال متقاضیان ثبت شرکت در امارات از این طریق باید بدانند که کسب مجوز صنعتی منوط به این است که کفیل بخشی از مالکیت شرکت شما را در اختیار داشته باشد. به طور دقیق‌تر باید 51 درصد مالکیت شرکت‌های فوق در دست کفیل باشد. یکی دیگر از تفاوت های مجوز ثبت شرکت از این روش نسبت به روش قبلی این است که در روش پیشین شما می توانستید دفتری تحت عنوان مکان شرکت خود اجاره یا خریداری کنید؛ اما چون حوزه فعالیت این روش امور صنعتی و تولیدی است شما نمی توانید از این طریق اقدام کنید، مگر اینکه یک کارخانه تولیدی در کشور امارات داشته باشید که بتواند فعالیت اقتصادی شما را برای مسئول صدور مجوز اثبات بکند.

گام اول برای ثبت شرکت در امارات
ثبت شرکت در امارات

3. مجوز تجاری:

مانند دو مجوز پیشین نخستین شرط، برای ثبت شرکت در امارات با مجوز تجاری این است که متقاضی در بازه سنی 18 تا 60 سال قرار گرفته باشد. در گام بعدی باید به این سوال جواب بدهیم که ثبت شرکت در امارات با مجوز تجاری چه مشاغلی را در بر می گیرد؟

  • تجارت در حوزه خودرو
  • تجارت در حوزه پوشاک
  • تجارت در حوزه ماشین آلات صنعتی
  • تجارت درحوزه خرید فروش مسکن

یکی از مهم ترین موارد برای ثبت شرکت در امارات با کسب این مجوز داشتن کفیلی در کشور امارات است. فقط توجه داشته باشید که مانند مجوز صنعتی در این روش هم کفیل جزو مالکین شرکت شما محسوب می شود و درصد مالکیت او مانند مجوز صنعتی 52 درصد  است.

چه نوع ویزایی به متقاضیان هر کدام از این روش ها داده می شود؟

مجوز حرفه‌ای:

در این نوع، مجوز به شخص خواهان مجوز ویزای سرمایه گذاری در کشور امارات داده می شود. ویزای نامبرده قابلیت تمدید به دفعات بسیار را دارد.

مجوز صنعتی:

همانطور که در بخش مربوط به این مورد گفته شد. به علت مالکیت کفیل، به شخص خواهان مجوز «ویزای پارتنر» تعلق می‌گیرد.

مجوز تجاری:

همانند مورد بالایی و به همان دلیلی که در آن مورد ذکر شد. ویزا در این مجوز نیز « ویزای پارتنر» می باشد.

سخن پایانی :

برای ثبت شرکت در امارات مراحل مختلفی وجود دارد در این نوشتار سعی کردیم به صورت کامل مبحث مجوز را توضیح دهیم و در مقالات بعدی به موارد دیگر اشاره می کنیم. اگر واجد شرایط موارد ذکر شده در این نوشتار هستید. توجه داشته باشید که علاوه بر رشد کسب و کارتان در امارات با ثبت شرکت می توانید، رفاه مالی و آرامش زندگی خانواده‌ خود را نیز در این کشور تضمین کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

بامن

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا