فناوری

اپل به روز رسانی iOS ۱۵.۲.۱ را منتشر کرد

اپل به روز رسانی iOS ۱۵.۲.۱ را منتشر کرد

مجله خبری بیکینگ – اپل آخرین به روز رسانی نرم افزاری خود را برای دستگاه‌های آیفون و آی پد اخیرا منتشر کرده است. این آپدیت آسیب‌پذیری موجود در HomeKit را برطرف می‌کند به عبارتی مشکل اتصال محصولات اپل به دستگاه‌های خانه هوشمند از بین می‌رود. اولین بار، متخصص امنیتی Trevor Spiniolas این آسیب‌پذیری را کشف کرد و آن را در اول ژانویه به طور عمومی افشا کرد. به گفته اسپینیولاس، او در ماه آگوست به اپل مشکل را اطلاع داده بود.

به گزارش engadget، طبق گزارش ها، شرکت اپل برنامه ریزی کرده بود تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ این آسیب پذیری را برطرف کند، اما مشکلات اپل رفع ایراد را تا اوایل سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخت. اسپینیولاس دریافت که این آسیب‌پذیری در سیستم‌عامل موبایل اپل از آپدیت iOS ۱۴.۷ به بالا وجود دارد و اگر این مشکل را تجربه کرده اید حالا موقع به روز رسانی سیستمتان است. 

همچنین اپل اعلام کرده است در این به روز رسانی مشکلات مربوط به برنامه‌های شخص ثالث carplay، لود نشدن تصویر‌ها در Messages و ایرادات مربوط به لینک‌های iCloud رفع خواهند شد. به‌روزرسانی جدید iOS و iPadOS از طریق صفحه تنظیمات در دستگاه‌های پشتیبانی شده، قابل بارگیری است. البته، در بیشتر مواقع اعلان به‌روزرسانی جدید هم به کاربران ارسال می‌شود.

به روز رسانی iOS 15.2.1


بیشتر بخوانید

  • اقبال کمتر کاربران آیفون به iOS ۱۵ نسبت به سایر نسخه‌ها

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا