علم و دانش

عکس | مار آدم‌خوار، پیتون راک آفریقایی، چقدر ترسناک است؟

عکس | مار آدم‌خوار، پیتون راک آفریقایی، چقدر ترسناک است؟

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، این مارهای غول پیکر کشنده یکی از تهاجمی ترین مارهای طبیعت هستند. آنها در طبیعت، به انسان ها حمله کرده و آنها را کشته اند. اکنون در فلوریدا، مردم، حیوانات بومی و اکوسیستم با وجود چنین حیوانات مهاجمی در چایگاه امنی نیستند.

عکس | با پیتون راک آفریقایی؛ مار آدم‌خوار آشنا شوید

در حال حاضر این مارها محدود به منطقه‌ای در غرب میامی هستند، اگر این شکارچیان به جنگل‌ها بروند و با غول مهاجم دیگری – پیتون‌های برمه‌ای – آمیخته شوند، می‌توانند یک مار فوق‌العاده انسان‌خوار به دنیا بیاورند. مقامات در حال مبارزه برای متوقف کردن این بیگانگان قاتل وحشی هستند.

عکس | با پیتون راک آفریقایی؛ مار آدم‌خوار آشنا شوید

این مار، بزرگترین مار آفریقا و یکی از هشت گونه بزرگ مار در جهان (به همراه آناکوندای سبز، پیتون مشبک، پیتون برمه ای، پیتون سنگی آفریقای جنوبی، پیتون هندی، آناکوندای زرد و پیتون اسکراب استرالیا)، است و طول آن نزدیک به 6 متر یا بیشتر می‌رسد.

عکس | با پیتون راک آفریقایی؛ مار آدم‌خوار آشنا شوید

گونه جنوبی این حیوانات به طور کلی کوچکتر از خویشاوند شمالی خود است، اما به طور کلی، پیتون صخره ای آفریقایی به عنوان یکی از طولانی ترین گونه های مار در جهان در نظر گرفته می شود. این مار در زیستگاه های مختلف، از جنگل گرفته تا بیابان های نزدیک، یافت می شود.

مار در فصل خشک به خواب می رود. پیتون صخره‌ای آفریقای مرکزی طعمه‌های خود را با انقباض می‌کشد و اغلب حیواناتی به اندازه بز کوهی و گاهی حتی کروکودیل‌ها را می‌خورد. مار با تخم گذاری تولید مثل می کند. بر خلاف اکثر مارها، ماده از لانه خود محافظت می کند.

منبع: press.discovery.com

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا